Karamandan.com

Karamandan.com

05 Temmuz 2020 Pazar
karaman

Çalışkan: Özel öğrencilerimiz şehrimizin güzellikleridir
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezini ziyaret etti.
Kategori : Eğitim
03 Aralık 2019 16:18
 
Çalışkan: Özel öğrencilerimiz şehrimizin güzellikleridir

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Karaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Barbaros Orman, ziyaretlerinden dolayı İl Müdürü Mehmet Çalışkan'a çiçek takdim etti. Ziyarette Çalışkan, okulda eğitim gören öğrencilerle yakından ilgilendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, sınıfları gezerek Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Barbaros Orman'dan bilgi aldı. Çalışkan, konuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun. Dervişlerimiz, Deryalarımız, Ahmetlerimiz, Mehmetlerimiz ülkemizin ve şehrimizin güzellikleri ve özelleridir. Hayata dair çok ciddi anlamları var. Şehrimizin ve bizim bereketimiz, nimetimiz diyebiliriz.

Öğrencilerimizle birlikte yaşamak ve onlarla bir olmak, gönül birliği sağlamak, zihin birliği içerisinde olmak bizleri her daim mutlu etmiştir. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu bir çalışma neticesinde Derviş isimli bir kısa filmimiz ortaya çıktı. Öğrencilerimizin bizlerden bir istekleri var.

Derviş isimli kısa filmde anlatıldığı gibi öğrencilerimiz hayatta var olduklarını bizimle beraber olduklarını orada ifade etmeye çalışttılar. Bizden istekleri kendi hayatlarına dair şehirdeki, yoldaki, sokaktaki, evdeki ve okuldaki o kendileri için hazırlanmış küçük dokunuşlara saygı ve hürmet istiyorlar" dedi.

Derviş Adlı Kısa Film Beğeni Topladı

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan kısa film ile engellilerin yaşamış oldukları hayatı kısa da olsa topluma yansıtmak için 9 dakikalık kısa film oluşturuldu. Sosyal medyada paylaşılan kısa film izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

 

Okunma : 1313
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karaman’da bir fabrika virüs nedeniyle üretimi durdurdu
01 Temmuz 2020 Okunma: 19342 Ekonomi
Karamanlı polis memuru hayatını kaybetti
03 Temmuz 2020 Okunma: 11748 Gündem
Son Dakika! Baldızını Vurdu
03 Temmuz 2020 Okunma: 8717 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın