Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
Biskot Bisküvi İftar Yemeği Verdi
Biskot Bisküvinin organize ettiği iftar programı yoğun ilgi gördü.
Kategori : Gündem
17 Haziran 2016 15:55
 
Biskot Bisküvi İftar Yemeği Verdi
karaman

Biskot Bisküvinin organize ettiği iftar programı yoğun ilgi gördü.
 
16 Haziran 2016 Perşembe günü Biskot Bisküvi Fabrikasında düzenlenen iftar programına; Vali Süleyman Tapsız, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Pladis Şirketi Türkiye Başkanı Mete Buyurgan, Hak- İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, daire müdürleri, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile fabrika çalışanları katıldı.
 
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında, yemek duasının yapılmasının ardından Pladis Şirketi Türkiye Başkanı Mete Buyurgan;Biskot fabrikasının, dünya genelinde 13 ülkede 36 fabrikada 26 bin çalışanıyla faaliyet gösteren Pladis şirketinin önemli bir üyesi olduğunu belirtti. Buyurgan ayrıca Biskot bisküvi fabrikasının Karaman'da Öz Gıda İş Sendikasının örgütlendiği ilk fabrika olduğuna dikkat çekti.
 
Buyurgan'dan sonra konuşma yapan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan; Bütün sendikasız işverenlere çağrıda bulunarak, sendikalaşmanın aslında bir husumet olmadığını, sorunların çözümü için bir anahtar olduğunu ifade etti. Arslan ayrıca "Sendikal yapının, toplu sözleşmenin olduğu yerde kayıt dışı çalışma olmaz. Kurallara uygun çalışma olur. Buradaki fabrikada bir yılda hiç iş kazası olmamış. Demek ki bizim işimiz sadece ücret değil. Bizim işimiz geleceğimizin teminatı olan çalışan kardeşlerimizin de sağlığı en az işimiz aşımız kadar önemli" dedi.
 
"Ensar ve Muhacir Sofraları Kuruluyordu"

Daha sonra Vali Süleyman Tapsız bir konuşma yaptı. Vali Tapsız konuşmasında; "Karaman'da üçüncü günüm. Türkiye'nin hatta dünyanın gündeminde olan Türkiye Suriye sınırında bulunan Kilis şehrinden geldim. Kilis' de ortam biraz daha farklıydı. Orada da Suriyeli kardeşlerimize hizmet etme, onların dertleriyle dertlenme imkânını bulduk.Kilis ilindeki iftarlar çok daha farklıydı. Ensar ve muhacir sofraları kuruluyordu. Karaman' da ise işçi ve işveren ve devlet bir arada, çok güzel bir ortam.
 
"Ramazan Ayı Genç ile Yaşlının, Güçlü ile Zayıfın, Kadın ile Erkeğin, Zengin ile Fakirin, Birlikte Olduğu, Kenetlendiği ve Kucaklaştığı Muhteşem Bir Aydır"
 
Ben öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selâmlıyorum. Ramazan ayında baktığımızda ülkemizde ve İslâm âleminde, aynı inanç ve duygu etrafında insanların birleştiğini, kenetlendiğini ve bütün İslâm âleminde muhteşem bir atmosfer yaşandığını görüyoruz. Özellikle bütün İslâmâleminde genç ile yaşlının güçlü ile zayıfın, kadın iş erkeğin, zengin ile fakirin, birlikte olduğu kenetlendiği kucaklaştığı, özellikle Ramazan ayında insanların hoşgörüyü öğrendiği, sabrı sabretmeyi öğrendiği, affetmeyi öğrendiği muhteşem bir ayı yaşıyoruz. Özellikle bu ayın birliğimize beraberliğimize, huzurumuza vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Bu akşam bizlerin bir arada olmasını sağlayan Ülker ailesine teşekkür ediyorum. İlimize yaptıkları yatırımlardan dolayı kendilerine bütün Karamanlı hemşerilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da yatırımlarının artarak ilimizde devam etmesini temenni ediyorum.
 
Burada bulunan değerli konuklarımıza, misafirlerimize ve kardeşlerimize afiyet olsun diyorum.  İnşallah sağlıkla, sıhhatle ve ağız tadıyla bayrama erişmemizi Cenab-ı Hak'tan temenni ediyorum." dedi.

Okunma : 8548
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12805 Gündem
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 12384 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 6860 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın