Karamandan.com

Karamandan.com

28 Ocak 2020 Salı
Belediyeden öğrenciler için duyarlı davranış
Karaman Belediyesi  5 ve 4'üncü TOKİ’nin arasında kalan bölgede, öğrencilerin okula daha rahat ve sağlıklı ulaşabilmeleri için yaya yolu yapıyor.
Kategori : Gündem
15 Ocak 2020 14:55
 
Belediyeden öğrenciler için duyarlı davranış

Karaman Belediyesi  5 ve 4'üncü TOKİ’nin arasında kalan bölgede, öğrencilerin okula daha rahat ve sağlıklı ulaşabilmeleri için yaya yolu yapıyor.

5. TOKİ’de yaşayan öğrenciler ve vatandaşlar 4. TOKİ’de bulunan TOKİ Okuluna ve 5. TOKİ bölgesine gidebilmek için mezbelelik ve engebeli bir alandan geçmek zorunda kalıyorlardı.

Belediye, vatandaş odaklı belediyecilik çalışmaları kapsamında 4 ve 5. TOKİ arasına vatandaşların ve öğrencilerin kullanabileceği yaya yolu ve engelli rampası yapımını sürdürüyor. Belediye ekiplerince devam eden çalışmada iki farklı yaya yolu TOKİ’ler bölgesini birbirine bağlayacak.

Vatandaşların istek ve taleplerinin her zaman önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kalaycı; “Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını Karamanımızın her bölgesinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 4. TOKİ bölgesinde oturan vatandaşlarımızın, özellikle TOKİ Okuluna gitmekte zorlanan öğrenciler için istedikleri iki farklı yaya geçidi yolu yapımı sürüyor.

Yaya geçidini kapsamlı ve kullanışlı bir şekilde yapıyoruz. Yaya geçidinde engelli kardeşlerimiz de düşünülerek engelli rampası yapılıyor. Şuan yaya yolunun birisi tamamlandı, diğerinin ise yapımı sürüyor. Vatandaşlarımıza ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun. Karamanımız için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Dualarınız bizlerden eksik etmeyin” dedi.  

 

Okunma : 1764
Foto galeri
seç
MEVLANA YEMEK
İSABET
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
YARIŞMA
Gündem haberleri
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor
25 Ocak 2020 Okunma: 23080 Gündem
Küçük kıza cinsel istismarda bulunun 4 şahıs tutuklandı
25 Ocak 2020 Okunma: 15353 Asayiş
Karaman'da Elektrikler Kesilecek
24 Ocak 2020 Okunma: 10968 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın