Karamandan.com

Karamandan.com

17 Kasım 2018 Cumartesi
Belediyeden Trafik Güvenliği İçin Sinyalizasyon Çalışması
Karaman Belediyesi, şehir içi ulaşımı daha güvenli hale getirmek adına yatay ve dikey sinyalizasyon çalışmaları yürütüyor.
Kategori : Gündem
15 Ağustos 2018 14:05
 
Belediyeden Trafik Güvenliği İçin Sinyalizasyon Çalışması

Karaman Belediyesi, şehir içi ulaşımı daha güvenli hale getirmek adına yatay ve dikey sinyalizasyon çalışmaları yürütüyor.

Karaman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir içindeki taşıt ve yaya ulaşımının güvenli bir şekilde sağlanması için gerekli olan sinyalizasyon çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında özellikle sıcaklık değerlerinin yüksek olması nedeni ile zamanla silinen yol işaretlerini yenileyen ekipler, trafik ışıklarını, yol levhalarını da tamamen elden geçiriyor. Yaya ve okul geçitlerini gösteren levhalarla sürücüler uyarılıyor.

Vatandaşların ulaşım güvenliği açısından trafik sinyalizasyonunun son derece önemli olduğunu vurgulayan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yürütülen çalışmalarla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Şehir içi ulaşımı daha güvenli ve kaliteli hale getirmek adına şehrin genelinde yol, kaldırım, alt ve üst geçitler noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 

Standardı yüksek ve kaliteli asfalt ve kaldırım çalışmaları alt ve üst geçit çalışmaları konusunda önemli mesafe kat ettik. Şimdi de yayaların ve araçların güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için gerekli sinyalizasyon çalışmalarına hız verdik. Bu kapsamda mevcut trafik ışıklarının bakımı ve onarımı, kaybolan yol çizgilerinin yenilenmesi, gerekli yerlere trafik levhası dikilmesi gibi bir dizi çalışma yürütüyoruz.”

Trafik kurallarına uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çalışkan; 
“Vatandaşlarımızdan, özellikle araç sürücülerinden trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını, yaya geçitlerinde yayalara yol vermelerini, park yasağı olan noktalara araçlarını park etmemelerini ve trafik kurallarına uyulması noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını tercih edip gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçerek ülke ekonomimize katkı sağlayabiliriz” dedi.
 

Okunma : 2589
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Çöp evin temizlenmesi için cadde trafiğe kapatıldı
15 Kasım 2018 Okunma: 14861 Gündem
Karaman'a yeni Otel Yatırımı; New Karaman Otel Açılıyor
13 Kasım 2018 Okunma: 8607 Ekonomi
Karaman Milletvekilinin amcası ölü bulundu
15 Kasım 2018 Okunma: 7928 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın