Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Belediyeden Mezarlık Düzenlemesi
Başkan Çalışkan: "Cenaze Hizmetlerinde Örnek Olmaya Devam Ediyoruz"   Karaman Belediyesi, şehir mezarlıklarında yaptığı çalışmalar ve vatandaşlarımızın cenaze işlemlerinde örnek hizmetler göstermeye devam ediyor.
Kategori : Gündem
13 Kasım 2017 16:12
 
Belediyeden Mezarlık Düzenlemesi
Başkan Çalışkan: "Cenaze Hizmetlerinde Örnek Olmaya Devam Ediyoruz"
 
Karaman Belediyesi, şehir mezarlıklarında yaptığı çalışmalar ve vatandaşlarımızın cenaze işlemlerinde örnek hizmetler göstermeye devam ediyor.
 
Karaman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, Cenaze hizmetleri kapsamında; cenaze yıkama, cenaze nakli, cenaze evlerine izzet ve ikram ile taziye çadırı hizmetinin yanı sıra mezarlıklarda peyzaj düzenlemeleri yaparak şehrin farklı bölgelerinde hizmete açılan taziye evleriyle vatandaşlarımızın misafirlerini ağırlamak için kullanımına sunuyor.
 
Karaman şehir mezarlığı ve Kazalpa mezarlığında gerçekleştirilen yenileme ve peyzaj düzenlemeleri çerçevesinde; mezarlık girişindeki ömrünü doldurmuş ağaçlar mavi selvilerle değiştirildi, mezarlık içerisindeki yolların bakım ve onarımı yapılarak bordürler boyandı, çeşmeler yenilendi, caddeler aydınlatıldı ve tüm mezarların temizliği yapıldı. Bununla birlikte vatandaşlarımızın defin işlerini kolaylaştırmak için kışa hazırlık olarak günlük 10 adet boş mezarlar hazırlandı.
 
Yapılan bu çalışmalarla mezarlıkların bambaşka bir görünüme kavuştuğunu söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Belediye olarak mezarlıklarımızı daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana mezarlıklarda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarıyla hem Şehir Mezarlığı hem de Kazalpa Mezarlığı çok daha modern ve güzel bir hale geldi. Cenaze hizmetlerinde de; yakınları vefat eden vatandaşlarımıza bu zor günlerinde biraz olsun destek olmak ve üzerlerindeki yükü almak adına talepleri doğrultusunda taziye çadırları kuruyor, ikramlarda bulunuyor bunun yanında, Kazalpa ve Larende Taziye evlerimizi kullanımlarına sunuyoruz. 
 
Mezarlık Bilgi Sistemi ile cenaze bilgileri günlük olarak güncellenmekte, mezarlığın boş alanlarındaki 40 adet mezar alacak şekilde hazırlanmış adalarda 200 adet mezar hazırlanmıştır. Mezarlıklar Müdürlüğümüz; 4 cenaze nakil aracı, 1 adet cenaze yıkama aracı ve 1 adet çadır kurma aracı ile hizmet veriyor. Cenaze hizmetlerinde örnek bir belediyeyiz ve her alanda halkımıza en iyi şekilde hizmet vererek örnek belediyecilik sergilemeye devam edeceğiz” dedi. 
 

Okunma : 1739
Foto galeri
gultes c6
lavinya
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17631 Asayiş
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 16667 Tarım
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 11795 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın