Karamandan.com

Karamandan.com

21 Kasım 2017 Salı
Belediyeden Mezarlık Düzenlemesi
Başkan Çalışkan: "Cenaze Hizmetlerinde Örnek Olmaya Devam Ediyoruz"   Karaman Belediyesi, şehir mezarlıklarında yaptığı çalışmalar ve vatandaşlarımızın cenaze işlemlerinde örnek hizmetler göstermeye devam ediyor.
Kategori : Gündem
13 Kasım 2017 16:12
 
Belediyeden Mezarlık Düzenlemesi
Başkan Çalışkan: "Cenaze Hizmetlerinde Örnek Olmaya Devam Ediyoruz"
 
Karaman Belediyesi, şehir mezarlıklarında yaptığı çalışmalar ve vatandaşlarımızın cenaze işlemlerinde örnek hizmetler göstermeye devam ediyor.
 
Karaman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, Cenaze hizmetleri kapsamında; cenaze yıkama, cenaze nakli, cenaze evlerine izzet ve ikram ile taziye çadırı hizmetinin yanı sıra mezarlıklarda peyzaj düzenlemeleri yaparak şehrin farklı bölgelerinde hizmete açılan taziye evleriyle vatandaşlarımızın misafirlerini ağırlamak için kullanımına sunuyor.
 
Karaman şehir mezarlığı ve Kazalpa mezarlığında gerçekleştirilen yenileme ve peyzaj düzenlemeleri çerçevesinde; mezarlık girişindeki ömrünü doldurmuş ağaçlar mavi selvilerle değiştirildi, mezarlık içerisindeki yolların bakım ve onarımı yapılarak bordürler boyandı, çeşmeler yenilendi, caddeler aydınlatıldı ve tüm mezarların temizliği yapıldı. Bununla birlikte vatandaşlarımızın defin işlerini kolaylaştırmak için kışa hazırlık olarak günlük 10 adet boş mezarlar hazırlandı.
 
Yapılan bu çalışmalarla mezarlıkların bambaşka bir görünüme kavuştuğunu söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Belediye olarak mezarlıklarımızı daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana mezarlıklarda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarıyla hem Şehir Mezarlığı hem de Kazalpa Mezarlığı çok daha modern ve güzel bir hale geldi. Cenaze hizmetlerinde de; yakınları vefat eden vatandaşlarımıza bu zor günlerinde biraz olsun destek olmak ve üzerlerindeki yükü almak adına talepleri doğrultusunda taziye çadırları kuruyor, ikramlarda bulunuyor bunun yanında, Kazalpa ve Larende Taziye evlerimizi kullanımlarına sunuyoruz. 
 
Mezarlık Bilgi Sistemi ile cenaze bilgileri günlük olarak güncellenmekte, mezarlığın boş alanlarındaki 40 adet mezar alacak şekilde hazırlanmış adalarda 200 adet mezar hazırlanmıştır. Mezarlıklar Müdürlüğümüz; 4 cenaze nakil aracı, 1 adet cenaze yıkama aracı ve 1 adet çadır kurma aracı ile hizmet veriyor. Cenaze hizmetlerinde örnek bir belediyeyiz ve her alanda halkımıza en iyi şekilde hizmet vererek örnek belediyecilik sergilemeye devam edeceğiz” dedi. 
 
Okunma : 1487
Foto galeri
akyürek
Göksu Emlak
gultes c6
Aktekke
yg makina
Gündem haberleri
Taraftar ile polis arasında arbede
19 Kasım 2017 Okunma: 20784 Spor
Polis Karakolu civarında silahlı saldırı
20 Kasım 2017 Okunma: 11356 Asayiş
Yaşı Kadar Para Verdiler Vermedi
20 Kasım 2017 Okunma: 10164 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın