Karamandan.com

Karamandan.com

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Baştuğ’dan 10 Kasım Mesajı
CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2019 16:05
 
Baştuğ’dan 10 Kasım Mesajı

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Mesajında Baştuğ; “Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, yeni bir devleti çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran, bir kurtuluş destanının en büyük kahramanı olarak sadece tarih sayfalarında değil yüce Türk milletinin kalbinin tam ortasında bulunmaktadır. Sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.

O’nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri, gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz. Atatürk'ün başardığı işler çok önemli yeniliklerdir. Birkaç yıl içinde Anadolu’da yaptığı yenilikler, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir. Nasıl bir mücadele verildiğini anlatmalıyız, aktarmalıyız çocuklarımıza, çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ve kurulan Cumhuriyetin değeri daha iyi anlaşılsın. Çok güç hatta imkânsız olan birçok devrimler gerçekleştirmiştir. O’nun Türk Milletine en büyük hediyesi Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur.

Kurulan bu Cumhuriyetin kıymetini en iyi şekilde anlamalı ve bilmeliyiz. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliği ile birlikte halkını ülke yönetiminin tek sahibi yapması, ülkenin öz kaynaklarını da milletin hizmetine vermesi, halkı ile birlikte olan büyük bir liderdir. Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi tek yol olarak görmüştür.

Bizlere düşen Büyük Önder’i anlamak ve yolun gösterdiği yolda ilerleyebilmektir. Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine sahip çıkmak en büyük görevimizdir.

Atatürk’ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın nasıl ayakta kaldığını öğrensin ki, bayrağına ve vatan toprağına daha çok sahip çıksın. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.
 

Okunma : 972
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 14837 Asayiş
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 6099 Yaşam
Karapınar'da şüpheli ölüm
13 Temmuz 2020 Okunma: 5005 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın