Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ağustos 2019 Cuma
Başkan Sarı'dan Kurban Bayramı mesajı
Önder Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Karaman Önder Başkanı Mehmet Sarı "Kurban Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kategori : Gündem
10 Ağustos 2019 13:43
 
Başkan Sarı'dan Kurban Bayramı mesajı

Önder Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Karaman Önder Başkanı Mehmet Sarı "Kurban Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mehmet Sarı mesajında;

"Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki, mübarek Kurban Bayramını idrak etmenin sevinç ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Kurban bayramı, kurban ibadetinin yerine getirilmesinin yanında bizlere teslimiyeti, fedakârlığı, paylaşmayı, yaklaşmayı ve yakınlaşmayı öğretir. Kurban ibadeti, bizi yaratan, yaşatan ve türlü nimetlerle donatan Rabbimizin buyruklarına kayıtsız, şartsız ve gönülden teslim olmayı öğütler.

Kurban Bayramı: Hz.İbrahim’in Allah’a sadakatinin ve ahde vefasının Hz.İsmail’in yüce Allah’ın emrine teslimiyetinin anılıp derhatır edildiği iman ve ihlâs bilincinin tazelendiği takva ve ibadet günleridir. İslamiyetin en önemli ibadetlerinden olan Hac ibadeti ve kurban ibadetinin aynı günlerde eda edilmesi müminler için ayrı bir huzur ve mutluluk vesilesidir. Hac ibadeti birliğin ve vahdetin en açık delillerinden birtanesidir.

Hac mevsiminde milyonlarca Müslüman birliğin sembolü olan Kabe'nin etrafında aynı iman ve aynı şuurla tavaf etmesi ve müminlerin adeta tek vücutmuş gibi Arafatta vakfeye durması kesret içinde vahdetin delillerindendir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve tüm Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramını en kalbî duygularımla kutlar; bu bayramın ülkemizin, İslam Âleminin ve bütün insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.” dedi.

Okunma : 734
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 40482 Eğitim
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 16602 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 14488 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın