Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2019 Pazar
Başkan Çalışkan’ın Ramazan Ayı Mesajı
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm Karamanlıların ve İslam âleminin Ramazan Ayı’nı tebrik etti.
Kategori : Gündem
15 Mayıs 2018 17:14
 
Başkan Çalışkan’ın Ramazan Ayı Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm Karamanlıların ve İslam âleminin Ramazan Ayı’nı tebrik etti.

İslam âleminin heyecanla beklediği, bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olarak bilinen 11 ayın Sultanı Ramazan Ayı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini barındıran Ramazan Ayı, mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk ve son ayetlerinin yeryüzüne indiği mucizelerle dolu bir aydır. Ramazan Ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır.

Karaman Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda iftar sofralarımız, 56 mahalleyi kapsayacak şekilde 15 farklı bölgeye kurulacak. Binlerce vatandaşımızla birlikte aynı sofrada Ramazan Ayı’nın paylaşma ve dayanışma ruhunu yaşayacağız. Yolda kalan hemşehrilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız İmaret Aşevi’nde iftarını, Hayır Çarşısı’nda gıda ve ev ihtiyaçları için alışverişini yapabilecek. Ramazan akşamlarında eski devlet hastanesi bahçesindeki etkinlik alanında, tasavvuf müziğinin sevilen sanatçıları Karaman halkına güzel bir Ramazan Ayı geçirtebilmek için sahne alacak. Ramazan Ayı'nın huzurunu ve manevi hazzını inşallah hep birlikte yaşayacağız. Tüm vatandaşlarımızı düzenlediğimiz iftar sofraları ve etkinliklerimize davet ediyorum.

Sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın ve barışın adı olan, rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu ay da; İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin bütün bir yıla yayılarak devam etmesini, bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün arttığı bir Ramazan yaşanması diliyor, başta Karamanlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerifini en kalbi duygularımla kutluyor, bu mübarek ayın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

    
 

Okunma : 951
guney sigorta
TEKİN
Gündem haberleri
Karaman'da heyelan! Yol trafiğe kapandı
16 Ocak 2019 Okunma: 17171 Gündem
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
16 Ocak 2019 Okunma: 15174 Asayiş
Buzlanan yolda feci kaza: 2’si çocuk 4 ölü
16 Ocak 2019 Okunma: 10975 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın