Karamandan.com

Karamandan.com

22 Mayıs 2019 Çarşamba
Başkan Çalışkan’dan “18 Mart Çanakkale Zaferi" Mesajı
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104.
Kategori : Gündem
15 Mart 2019 16:34
 
Başkan Çalışkan’dan “18 Mart Çanakkale Zaferi" Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, mesajında; 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de elde edilen başarının tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart Çanakkale Zaferi bu topraklarda yaşanan kutsal bir mücadeledir. Anadolu’nun bağrından kopmuş yiğit delikanlılarının, kendisini ölümüne feda ettiği bir destanın adıdır. Milli iradenin şahlanışıdır. Yedi düvele meydan okumadır. İstiklale aşık bir milletin evlatları, özgür, bağımsız güçlü bir Türkiye için şahadete koştular. Kanlarıyla bu toprakları mukaddes kıldılar.

Çanakkale Zaferi aynı zamanda vatanı, dini, ezanı, bayrağı, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya apaçık göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi yine bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine alçakça plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.

Tıpkı 104 yıl önce Çanakkale´de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç, iman ve kararlılığı karşısında çaresizliğe boğulmuştur. En zayıf anında bile “Çanakkale geçilmez” dedirten bir inancın mirasçısı olan bu kadim millet, kadınıyla - erkeğiyle, genciyle - yaşlısıyla, 15 Temmuz’da vatanını koruma, demokrasiyi ve bağımsızlığı sahiplenme konusundaki kararlılığını tüm dünyaya duyurmuştur.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu mukaddes toprakları bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

 

Okunma : 568
KORKMAZLAR
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15398 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15095 Asayiş
TOKİ Karaman Kırbağı 2019 kura çekilişi ne zaman?
20 Mayıs 2019 Okunma: 10596 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın