Karamandan.com

Karamandan.com

07 Temmuz 2020 Salı
karaman

Başkan Çağlayan'dan Engelliler Günü mesajı
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Kategori : Gündem
02 Aralık 2019 16:50
 
Başkan Çağlayan'dan Engelliler Günü mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Çağlayan mesajında,

“Birleşmiş Milletler öncülüğünde 1992 yılında kabul edilen ve tüm dünya ülkeleri tarafından benimsenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün başta ülkemiz olmak üzere dünyadaki tüm engelliler için hayırlara vesile olmasını temenni eden Çağlayan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Hızla büyüyen, çalışkan ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizde, engelli vatandaşlarımız için AK Parti iktidarları döneminde çok büyük reformlar yapıldı. 'İhmal edilen ve görmezden gelinen engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdaki ihtiyaçlarını önemseyen AK Parti hükümeti, toplumda yer alma hakkını önemseyerek kanuni yasal düzenlemeler yaparak ihmal edilmişliğin önüne geçti.

AK Parti herzaman  sosyal devlet ilkesini baz almıştır, Engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı. Özürlüler kanunu ile birlikte engellilerimizin iş hayatında daha etkin yer almalarını sağladık ve özel sektörlerde özürlü istihdamını teşvik edici hatta zorlayıcı kanunlar çıkardık.

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün toplumumuzu, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımız ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

Okunma : 673
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karamanlı polis memuru hayatını kaybetti
03 Temmuz 2020 Okunma: 13269 Gündem
10.cu Kattan Atlayan Genç Hayatını Kaybetti
05 Temmuz 2020 Okunma: 11049 Asayiş
Cumartesi Pazarında yangın
04 Temmuz 2020 Okunma: 10370 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın