Karamandan.com

Karamandan.com

25 Nisan 2019 Perşembe
BELEDİYE MECLİSİ - CANLI YAYIN
Karaman Belediye Meclisi yeni başkan ve yeni meclisi ile ilk toplantısına başladı.
Kategori : Gündem
15 Nisan 2019 14:54
 
BELEDİYE MECLİSİ - CANLI YAYIN

Karaman Belediye Meclisi yeni başkan ve yeni meclisi ile ilk toplantısına başladı.

Bugün saat:14.00`de başlayan toplantı İstiklal Marşı ve Kur'an tilaveti ile yapılan açılışın ardından Başkan Savaş Kalaycı'nın selamlama konuşması ile devam etti. Selamlama konuşması ve yeminini etmek üzere kürsüye gelen Başkan Kalaycı, meclis üyelerini selamlamasının ardından, "Karamanımız için hep birlikte çalışacağız. Bu salonda alacağımız kararlar ile şehrimizi ileriye taşıyacağız. Vatandaşlarımız bizlerden dürüstlük, şeffaflık istiyor. Alacağımız kararların inşallah memleketimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

TOPLANTI CANLI YAYINI

Başkan Kalaycı, meclis üyelerine yaptığı konuşmanın ardından ise şu şekilde yemin etti: "Ben halkın iradesiyle seçilmiş belediye başkanı olarak, kamu kaynaklarını Karaman halkının menfaatleri doğrultusunda israf etmeden, hak ve hukuk çerçevesinde doğru yerde kullanacağıma, kamu sorumluluğunu üstlenmiş bir kişi olarak hemşehrilerimizin güvenini sarsacak kararlardan kaçınacağıma, devlet ve belediye ile ilgili şahsi ilişkilerimde dürüstlük ve şeref gibi ilkelerden taviz vermeyeceğime, kamu görevim sürdüğünce partizanlıktan kaçınacağıma, görevimi sürdürürken karşılık beklemeyeceğime, gizli bilgiler sızdırarak özel çıkar sağlamayacağıma, devletin gücünü şahsi güç olarak kullanmayacağıma, Karaman halkı önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim.

Karaman’da yeni dönemin ilk Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı başkanlığında toplandı. Seçim süresi boyunca dürüst, adaletli ve şeffaf yönetim anlayışı ile hizmet sözü veren Başkan Kalaycı, bunun ilk örneğini de meclis toplantısını canlı yayınlatarak gösterdi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Karaman Belediyesi’nde ilk meclisi toplantısı bugün (15 Nisan 2019 Pazartesi) saat 14.00’de belediye meclis salonunda yapıldı. Basın mensupları ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği meclis toplantısı ayrıca sosyal medya üzerinden Karaman halkına da canlı yayınla aktarıldı. Meclis toplantısı Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Yapılan duanın ardından Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, meclisin açılış konuşmasını yaparak, meclis yeminini etti. Başkan Kalaycı konuşmasında; hep birlikte Karaman için hayırlı kararlar alacaklarına vurgu yaparak şunları söyledi:

“Seçim sürecini geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Karamanımız için hep birlikte çalışacağız, hizmet üreteceğiz. Bu salonda alacağımız kararlarla şehrimizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağız. Belediye meclis toplantılarımızın ve bu toplantılarda alacağımız tüm kararların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Memleket bizden hizmet bekliyor. Bu hizmetleri yaparken de adaletli olmamızı istiyor, dürüst olmamızı istiyor, şeffaf olmamızı istiyor. Vatandaşlarımızın bu beklentilerine hakkıyla karşılık vereceğimize inancım tamdır. Hatta bu hususu bir yemin metni olarak ortaya koymak ve sizlerle birlikte bu metin üzerinden yemin etmek istiyorum.

Cenab-ı Allah bizleri bu yeminimizde sadık kılsın. Hak yolundan ve adaletten ayırmasın. Hiç birimizi de mahcup etmesin. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” 

Selamlama konuşmasının ardından Başkan Kalaycı ve sırasıyla Belediye Meclis Üyeleri meclis yeminini ederek gündem maddelerini görüşmek üzere toplantıya başladı. Toplantıda ilk olarak meclis katip üyeliklerine meclis geleneği gereği en genç üye olan Ümit Göçer ve Neslihan Akkaya seçilirken, Meclis Başkan Vekilliği ve Komisyon Üyeliği seçimleri için meclis toplantısına 1 saat ara verildi.

 

 

 

Okunma : 8004
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Yangın!
21 Nisan 2019 Okunma: 13807 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12531 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11695 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın