Karamandan.com

Karamandan.com

28 Eylül 2020 Pazartesi
BAĞCIOĞLU; SAĞLIK İŞÇİLERİ UNUTULDU
Öz Sağlık-İş sendikası  İl Başkanı Hatice bagcıoglu performans ücretinin sadece memur çalışana ödendiğini, tüm sağlık işçilerinin de bu süreçte unutulmaması gerektiğini belirtti.
Kategori : Gündem
28 Mart 2020 17:33
 
BAĞCIOĞLU; SAĞLIK İŞÇİLERİ UNUTULDU
karaman

Öz Sağlık-İş sendikası  İl Başkanı Hatice bagcıoglu performans ücretinin sadece memur çalışana ödendiğini, tüm sağlık işçilerinin de bu süreçte unutulmaması gerektiğini belirtti.

Öz Sağlık-İş sendikası Karaman İl Başkanı  Hatice bagcıoglu sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanmasını olumlu bulduklarını ama performans ücretinin sadece memur çalışana ödenmekte olduğunu oysaki sağlık çalışanlarının sadece memurlardan ibaret olmadığını ifade etti.

Sağlık çalışanları bir bütündür diyen Öz Sağlık-İş sendikası  il başkanı Hatice bagcıoglu açıklamasına şöyle devam etti:

“Sağlık çalışanlarımız Korona virüs (Covid-19) salgınıyla her türlü riske rağmen sorumluluk bilinciyle hayatlarından ödün vererek yaptığı fedakâr mücadeleyle gurur kaynağımız olmuşlardır. Bu mücadele de bütün risklere rağmen emeğini esirgemeyen sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanması tebrik edilmesi gereken bir durum.

Performans ücreti sadece memur çalışana ödenmektedir. Oysaki sağlık çalışanları sadece memurlardan ibaret değildir. Çalışanların ve hastaların güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerini, hastalarla ilk muhatap olan kayıtlarını yapan tıbbı sekreterleri, hasta odalarını temizlerken her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan temizlik işçileri, hastaların bakımı ve temizliğini yapan bakım işçileri, başta üniversiteler olmak üzere çalışan hemşire ve sağlık işçileri, hastanenin bakımı, tamiri ile ilgilenen teknik servis işçileri, ADSM ve hastanelerde çalışan klinik destek işçileri ve her türlü olumsuz şartlarda ekip arkadaşları ile birlikte hastalara müdahale eden ve naklini yapan Ambulans şoförlerini kısacası tüm sağlık işçileri bu süreçte unutulmamalı. Sağlık çalışanları bir bütündür.”

 

Okunma : 6357
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Doktorlara 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
24 Eylül 2020 Okunma: 9160 Gündem
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7596 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7132 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın