Karamandan.com

Karamandan.com

18 Kasım 2019 Pazartesi
Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü Tamamlandı
İnebolu'dan başlayıp Kastamonu'da sona eren "Atatürk ve İstiklal Yolu" yürüşüne Karaman KARDOF ekibi de katıldı.
Kategori : Gündem
19 Haziran 2019 14:11
 
Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü Tamamlandı

İnebolu'dan başlayıp Kastamonu'da sona eren "Atatürk ve İstiklal Yolu" yürüşüne Karaman KARDOF ekibi de katıldı.

KARDOF yetkililerinden organizasyon ile ilgili yapılan açıklamada;

"13-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Kastamonu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kurtuluş Savaşı esnasında “silah ve cephane” taşımada kullanılan İnebolu’dan başlayıp Kastamonu’da sona eren yürüyüş doğa severlerin katılımıyla tamamlandı.

Milli Mücadelemizin kazanılması için ecdadımızın büyük kahramanlıklarla dolu, tarihe altın harflerle yazılan, Kurtuluş Savaşı’nda Kastamonu halkının yapmış olduğu fedakarlıkları anmak ve İstiklalin kazanılmasına dair verilen mücadelenin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla bu yıl da ülkemizin çeşitli illerinden katılan yürüyüşçülerle Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Karaman'dan Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) üyeleri Hasan Daşlı ve Mustafa Alper Şadol bu kutlu yürüyüşe katılarak Karaman'ı temsil ettiler.

Doğa severlerin çadırlarda konakladığı ve yürüyüşün bir kısmının doğada gerçekleştiği bu etkinlik Kastamonu Valiliği öncülüğünde Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü düzenlendi.

Etkinlik Türkiye Dağcılık Federasyonu sitesi başta olmak üzere birçok dağcılık kulübü sosyal medya aracığıyla duyuruldu. 

Bu gibi etkinliklerin Karaman'da da düzenlenmesi ilimizin tanıtımına ve ekonomisine katkısı olacaktır. Emeği geçen tüm kuruluşlara ve katılımcılara teşekkür ediyoruz darısı Karaman'ımızın başına" denildi.

Okunma : 1204
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
seç
maboto
Gündem haberleri
Karaman'a Kış Geliyor!
14 Kasım 2019 Okunma: 17151 Karaman Hava Durumu
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
18 Kasım 2019 Okunma: 11778 Asayiş
Karaman'da yine silahlı kavga
14 Kasım 2019 Okunma: 10308 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın