Karamandan.com

Karamandan.com

22 Kasım 2019 Cuma
AK Parti'den yüzlerce üye istifa mı etti?
Son günlerde Karaman Ermenek ilçesinde AK Parti üyelerinin kitleler halinde istifa ettiğine dair haberler geliyor.
Kategori : Siyaset
08 Kasım 2019 15:09
 
AK Parti'den yüzlerce üye istifa mı etti?

Son günlerde Karaman Ermenek ilçesinde AK Parti üyelerinin kitleler halinde istifa ettiğine dair haberler geliyor. Öyle ki bu iddialar 700 kişiye varan üyenin istifa ettiği yönünde yoğunlaşıyor. 

İşin aslını AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Sarıtaş'a sorduk. Yeni atanan Sarıtaş partiden 45 kişinin istifa ettiğini söyledi.

Ermenekten bize ulaşan partililerin iddiasına göre yüzlerce kişi yeni ilçe başkanının tutumu nedeniyle istifa etti. Başkan Mevlüt Sarıtaş'ın, usulsüzlük iddialarıyla hakkında dava açılan bir kurum müdürü ile yakın ilişkilerinin ilçede huzursuzluğa neden olduğunu bu sebeple istifaların yaşandığını aktaran Ermeneklilerin iddialarını Başkan Sarıtaşa sorduk.

45 İSTİFA VAR

Ermenek'de 45 civarı kişinin AK Parti'den istifa ettiğini söyleyen Başkan Sarıtaş, 19 kişi normal vatandaş diğerleri de kurumlarda çalışanlar olduğunu söyledi. 

Sarıtaş, istifa edenlerin bir kısmının bazı ulusal konulara kızarak istifa ettiğini diğerlerinin ise işe giremedikleri için istifa ettiklerini söyledi. Sarıtaş; " Ben göreve yeni geldim. Henüz yönetimim onaylanmadığı için üye girişi yapamıyorum. Aslında 150 kadar yeni üyemiz var. Dolayısı ile bu istifalar yeni üyelerin yanında önemsizdir. Yeni üyelerimizle partimizin bir kayıp içerisinde olduğu söylenemez.

Öte yandan konuşulan kurum ziyareti ile ilgili o kuruma ziyarete gitmem tamamen insani sebeplerle dir. Bir arkadaşımıza hayırlı olsun ziyaretine gittim. Mehmet Yıldız da davetiye vermek için orada bulunuyordu. Zaten fiilen kurumun müdürü pozisyonundadır. Hakim kararını verinceye kadar herkes masumdur. 

DAVET ETTİM GELMEDİLER

Benim kimsenin koltuğuna girmeye ihtiyacım yok. İşimize odaklanmak istiyoruz. Yeni ilçe başkanı olmamdan rahatsız olanlar var. Ben birilerinin hesaplaşma aleti olacak biri değilim. Benim gerginlikle işim yok. Ben kimsenin adamı değiliim. İstifa edenleri davet ettim fakat gelip benimle görüşmediler. Muhtemelen bunlar birileri tarafından yönlendirilen arkadaşlar." dedi.

 

Okunma : 5440
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
seç
ŞAHİNCELL
Gündem haberleri
SON DAKİKA: BİR KİŞİ ÖLDÜ
20 Kasım 2019 Okunma: 32581 Siyaset
Karaman soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek
20 Kasım 2019 Okunma: 19954 Karaman Hava Durumu
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
19 Kasım 2019 Okunma: 19946 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın