Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mart 2019 Perşembe
11. Kalkınma Planı Toplantısı Yapıldı
Rektör Akgül 11.
Kategori : Gündem
16 Nisan 2018 14:23
 
11. Kalkınma Planı Toplantısı Yapıldı

Rektör Akgül 11. Kalkınma Planı Bölge istişare toplantısına katıldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kalkınma Bakanlığınca düzenlenen 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına katıldı.

Yedi coğrafi bölgede yapılacak olan istişare toplantılarının altıncısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında Nevşehir'de gerçekleştirildi. Toplantının açılışına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İç Anadolu Bölgesindeki 11 ilin valileri, belediye başkanları, rektörleri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ın selamlama konuşmasının ardından Kalkınma Bakanı Lütrfi Elvan, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek son ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Türkiye’nin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan 11. Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yerel ve merkezi düzeylerde bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesi amaçlanıyor.
 

Okunma : 1067
Foto galeri
ak parti
maboto
guney sigorta
tekin
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 18368 Gündem
Karaman’da bıçaklanarak öldürülen adam defnedildi.
17 Mart 2019 Okunma: 10759 Asayiş
TOKİ'den Karaman'da Kurasız Ev Satışı
18 Mart 2019 Okunma: 10125 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın