Karamandan.com

Karamandan.com

26 Ocak 2020 Pazar
Karaman'da işgal sınır tanımazken Ereğli'de zabıta geçit vermiyor
Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgaline taviz vermiyor.
Kategori : Gündem
15 Ocak 2020 22:12
 
Karaman'da işgal sınır tanımazken Ereğli'de zabıta geçit vermiyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgaline taviz vermiyor.

Kaldırım işgaline karşı vatandaşlarının mağdur olmaması noktasında denetimlerini sıklaştıran Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgali yapan işletmeleri uyarıyor, daha önce uyarılan işletmelere gereken cezai müeyyideleri uyguluyor. 

Vatandaşların mağduriyet yaşamamasına önem verdiklerini belirten Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Huzur şehri Ereğli’yi inşa etmek amacıyla çıktığımız yolda huzuru tesis etme noktasında engel teşkil edecek unsurları ortadan kaldırmaya kararlıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu bizim için her şeyden öncedir. 

Bu doğrultuda yaşanan tüm mağduriyetleri gidereceğiz. Birbirimizin haklarına riayet etmemiz, saygı göstermemiz gerekmektedir. Huzuru ancak bu şekilde tesis edebiliriz. Kaldırımlar yayalarımızın güvenli bir şekilde istedikleri yere ulaşmalarını sağlamak için vardır, trafik akışı için de önemlidir. Hemşehrilerimizin kaldırımları kullanımlarının kısıtlanmasına, kaldırımların işgal edilerek hemşehrilerimizin mağdur olmasına izin veremeyiz. 

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin bu noktada hassasiyet göstermelerini bizzat istiyoruz. Hemşehrilerimizin de mağduriyetlerini dile getirdiği, bizlerin de bizzat tespit ettiği kaldırım işgallerinin önüne geçmek için denetimlerimizi sürdürüyoruz. Kaldırım işgali yapan esnaflarımızı uyarıyoruz, uyarılarımızı yerine getirmeyen işletmeler hakkında da gereken işlemleri gerçekleştiriyoruz. 

Bu konuda taviz vermeyeceğimizi belirterek esnaflarımızın da hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 2594
Foto galeri
YARIŞMA
seç
maboto
EKSPERTİZ
İSABET
MEVLANA YEMEK
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor
25 Ocak 2020 Okunma: 20778 Gündem
Hamam böceği kıymete bindi, tanesi 10 lira
22 Ocak 2020 Okunma: 17483 Tarım
Küçük kıza cinsel istismarda bulunun 4 şahıs tutuklandı
25 Ocak 2020 Okunma: 11545 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın