Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 07 Ocak 2019  -  Saat : 12:19:25   Görüntülenme: 2922

Toroslar'da sis bulutu görenleri etkiledi

Karaman-Mersin arasında yer alan Toros Dağları'nda oluşan sis bulutu, görenlerin büyük ilgisini çekti. Kartpostallık manzaraların oluştuğu bölgede vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti.

Karaman-Mersin arasında yer alan Toroslar'daki yaylalarda yol güzergahında bulunan Dalakderesi köyünün üst kısmındaki dağların arasında oluşan sis bulutu ise görenlerin büyük ilgisini çekti.

Sis bulutunu gören vatandaşlar yolun kenarına araçlarını çekerek oluşan manzarayı fotoğraflarken, birçok vatandaş ise ilk kez karşılaştıkları durumu uzun süre izledi.

İlk kez sis bulutunu görüp fotoğraflayan vatandaş Mehmet Balta, "İlk defa görüyorum. Gerçekten mükemmel, olağanüstü bir doğa olayı. Daha önce hiç görmemiştim, ilk defa görüyorum. Aslında Mersin'de doğdum, buralıyım. Yaylaya da sürekli çıkıyorum ama ilk defa böyle bir şey görüyorum. Gerçekten çok güzel bir manzara. Biz de bunun fotoğrafını çekmek istedik ve çektik" dedi.

Yaylalarda kar yoğunluğu

Karaman'da beklenen yoğunlukta kar yağışı gerçekleşmezken Mersin'in de kent merkezine kar yağmadı. Fakat Karaman-Mersin arasında kalan yaylalarda yoğun kar yağışı meydana geldi.

Bunu fırsat bilen vatandaşlar özellikle pazar gününü yaylalarda geçirdi. Toroslar'da Arslanköy, Ayvagediği, Gözne, Mezitli ilçesine bağlı Tepeköy ve Fındıkpınarı'nda yoğunluk yaşanırken, çoğu Mersin'den gelen ve ilk kez kar gören vatandaşlar karın keyfini çıkardı.

Özellikle çocuklar birbirleriyle kar topu savaşı yaparken, bazı vatandaşlar da poşetlerle kaymaya çalıştı. 

Toroslar'da sis bulutu görenleri etkiledi
Toroslar'da sis bulutu görenleri etkiledi Karaman-Mersin arasında yer alan Toros Dağları'nda oluşan sis bulutu, görenlerin büyük ilgisini çekti.