Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 09 Temmuz 2018  -  Saat : 18:32:29   Görüntülenme: 5281

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin töreninin ardından Anıtkabir'e geçti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkan 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mozoleye çelenk bıraktı ve Anıtkabir Özel Defterini imzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yemin ederek görevine resmen başlamış oldu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın görevine başlamasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin töreninin ardından Anıtkabir'e geçti.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki törenin ardından Anıtkabir'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Cumhurbaşkanı, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı ve Beştepe'deki tören için yola çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir özel defterine bunları yazdı:

Aziz Atatürk, Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde iki önemli seçimi başarıyla tamamladı. Yeni yönetim sistemine göre seçilen ilk cumhurbaşkanlığı görevine şahsımı layık gören milletimiz, TBMM'nin 27'inci dönem milletvekillerini de belirledi.

Cumhuriyetimizin bu önemli dönüm noktasında 12'inci cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin birinci cumhurbaşkanı olarak milletimizin kardeşliğini güçlendirmeye, devletimizi yüceltmeye devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

Zatıalinizin ve arkadaşlarınızın kurduğu cumhuriyeti, 100'üncü kuruluş yıl dönümünde hedeflerine ulaştırmaya kararlıyız.

Allah bizleri mahcup etmesin, ruhun şad olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin töreninin ardından Anıtkabir'e geçti.