Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 27 Nisan 2015  -  Saat : 20:33:08   Görüntülenme: 22942

40 Yıl sonra, hiç kimsenin yaşamadığı köylerinde buluştular.

Karaman'da yaşayanlarında katıldığı, Konya’nın Emirgazi İlçesi’ne bağlı Meşeli (Kıcan Köyü) köylüleri 40 yıl sonra yeniden köylerinde bulaşarak hasret giderdiler.

Şuan hiç kimsenin yaşamadığı ve halkının Türkiye’nin pek çok yerine dağılmış bulunan Meşeli Köyü sakinleri sosyal medya aracılığı ile organize olarak Meşeli Köyü 1. Bahar Şenliğini büyük bir katılımla gerçekleştirdiler.

Yapılan şenliğe Emirgazi Kaymakamı Saadettin Doğan, Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, Emirgazi Jandarma Komutanı Ömer Sezgin, Meşeli Mahallesi Muhtarı Osman avcı ve yaklaşık 500 Meşeli Köylüleri katıldı.

İlk defa gerçekleştirilen ve 40 yıldır köyünü görmeyen akrabaların bir araya gelmeleri nedeni ile oldukça duygulu anlar yaşandı. Gözyaşını tutamayan Meşeli Köylüler birbirlerine sarılarak hasret giderdiler.

Türkiye’nin pek çok ilinden şenliğe; Kocatürk, Özata, Pektaş, Kaya, Sert, Pekin, Avcı, Okumuş, Kılıç, Keskin, Ölmez, Türkyılmaz, Uslu ve Acar ailelerinden yaklaşık 500 kişi katıldı.

Geleneksel hale dönüştürülmesi beklenen şenlikte aileler piknik yaptılar, türküler söyleyip oyunlar oynadılar, köyün muhteşem manzarasında bol bol fotograf çektiler.

Birbirlerini ve köylerini uzun zamandır görmeyen ailelerin muhabbet ve sevgileri görülmeye değerdi.

ANT Ajans

40 Yıl Sonra Boş Köyde Buluştular
40 Yıl sonra, hiç kimsenin yaşamadığı köylerinde buluştular.