Hamdolsun ki, murdarlığınızdan uzağım | Karamandan.com - Karaman Haber

Hamdolsun ki, murdarlığınızdan uzağım | Karamandan.com - Karaman Haber

25 Ekim 2020 Pazar
Hamdolsun ki, murdarlığınızdan uzağım

Ezellerin ve ebedlerin dinine karşı zulüm ilkten sona kadar herkese uğramıştır.

Adem'inden Davud'una, Musa'sından İsa'sına, Nuh'undan Yakub'una, Yusuf'undan Muhammed'ine. Öyleyse müslüman neydi? Öncekileri unutmayarak, daima sonuncusuna bağlı kalarak, ilâhî vahdaniyeti sapıklığa düşmeksizin doğrulayan.

Tanımda geçen Unutmamak, Daima, Sonuncu, Vahdaniyet ve Doğrulamak kavramlarının altını özellikle çizmek isterim. Öyleyse müslüman, varlığını canlı tutan bu sözcükleri fiiliyata çevirmeye çalışırsa ne mi olur?

    - Veren olur,
    - Mazlum olur,
    -  Şehit olur.

Veren olmak seküler insan için, oldukça zor olan bir davranıştır. İslâm dininin son resulü Muhammed gibi geleni dağıtan ya da inandığı kitapta olduğu gibi malının karşılığı olarak 1/40 oranında nifak dağıtan. Son dönem de ülkemizin kavgası bu.  Hocaların, lüks yaşantısı üzerinden onlar bile vermiyor; yoksa nasıl binerler ya da otururlar oralarda söylemi. Bu konu çok su götürür daha, ama biz konumuzdan uzaklaşmayalım.

Mazlum yaşamak her Müslüman olma cesareti gösterene, uğrayan bir sonuç. Hakka inanmayı tercih etmiş her canlı için mazlum olmak, kaderdir. Kaderi onun değeridir, zira zulmedenin şeraati oranınca, mazlum değer kazanır. O nedenle her mazlumda aynı kıymet ve fazilet aranmaz. Ama çektiği cevr-ü cefalar oranınca imanı güçlenir. Bu yüzden mazlum, verenden hep razıdır.

Bütün inananların baştacı ve ana hedefidir, şehitlik. Her Müslüman için nefesin önünde canlıyı, canlının önünde ruhu koşturmaktır, şehitlik.

Şehitlik, 15 Temmuza yaklaştığımız şu günlerde, İslâm'ın ilk şehitlerinden, 15 Temmuz şehitlerine kadar hep yeniden dirilmenin tuğrasıdır.

Yasir'den Sümeyye validemize, şehitler hep aynı sözleri duymuş ve o sözleri inkar ettikleri için o makama ulaşmışlardır.

Neydi bu sözler...
" Sefil Müslüman, bize dön ve kurtul."
" Gördün mü? Tanrılarımız sizlere nasıl ceza veriyor."
Bu cümlelere en güzel cevabı Sümeyye validenizden duyuyoruz.
" Hamdolsun ki, murdarlığınızdan uzak ve Müslümanım."

İnanan için hayat-ı kelâm değerinde. Zira günümüze kadar bu sözler islam âleminin mersusu olmuş.

Toplumumuzun son 30 yılda düştüğü dini travmalar, iman kelimesinin tasavvurunu zihinlerden silmeye yetti. Öyle ki gelecek on yıl milletimizin imtihanının bu yönde olacağını göstermektedir. Fakat Anadolu'nun aklının bir köşesinde, hala Sümeyye validemizin sözleri, 

(" hamdolsun ki, murdarlığınızdan uzak ve Müslümanım.") hayatını devam ettirmektedir. Bunun en güzel örneğini milletimiz 15 Temmuz 2016 yılında vermiştir. 

İslâm düşmanı bir İtalyan yazar olan Leone Kaitano'nun sözleri çok kelâmı anlatmaya yetiyor aslında...

" Hayret, hayrettir ki, aralarında bir tane bile dönek yoktur."

Ezel ve ebed yolunda inananlar, içlerinden riakar, münafık, nakıs insanları çıkartarak, yolda veren olmayı mazlum ve şehit olmayı tercih edenlerin dünyada yeniden inanan, adalet ve özgürlüğün daim kılındığı bir toplum çıkaracağı muhakkaktır.

Not: Şehitlik Makamı'nı her türlü mesleğin tamlananı yapan akıl yoksunu yobazlara bir dipnot niteliğindedir.

Okunma : 2195