Devlet adamı / Feylesof Rıza | Karamandan.com - Karaman Haber

Devlet adamı / Feylesof Rıza | Karamandan.com - Karaman Haber

30 Ekim 2020 Cuma
Devlet adamı / Feylesof Rıza

Bahar kendisini göstermeye başladı. Arka bahçem bakım istiyor. Küreği kaptığım gibi bahçeye gittim. Toprağı biraz karıştırıp havalandırmalı diye düşündüm. Azıcık da hamlanmışlığımın nişanesi olarak küreği salladıkça sırtımdan gelen seslere aldırmadan yine milletin ve devletin istikbali ile ilgili meseleler geldi aklıma... Beka derdi bu kadar aşikar olmuşken neden ben bahçeyle, tırmıkla, ilaçla uğraşıyordum, 40’lı yaşlara elveda derken vatanseverliğim mi azaldı? Neden öyle çok endişeli değildim acaba?

Endişesizliğimin sebebinin tevekkülden ve devlet çatısından temeline kadar nüfuz etmiş bir azim ve kararlılık birliğinden olduğunu fark etmem çok zaman almadı. Türk devleti ne zaman böyle tek yumruk olduysa ezmişti düşmanlarını ezmişti tarihte. İşte bu tarih tekerrürden ibaretse yine ezecektik düşmanları elbet. Üstelik yolumuzu açan Murad-ı İlahi'nin ışıltılarını açık net görüyorken endişe edecek neyimiz olabilirdi ki?

Bu tek yumruk olma halinin mimarı devlet millet ebed için çırpınan ve göğsünü siper eden yalnız savaşçı Reis'in mücadelesini anlayan ve bu savaşta “Ben de varım” diyerek gövdesini ortaya koyan Devlet Bahçeli geldi aklıma. Belki de 500 yıllık bölünmüşlüğe ve devlet içi barış ve uyum eksikliğine nokta koyan bir iklimin başlangıcındayız. Bu iklim diriliştir, bu iklim fetihtir, bu iklim mazlumun imdadına koşan ellerin dünyaya yeniden hâkim olmasıdır. Yüzyıllardır bekledik biz bu iklimi ve bu iklimin ılık rüzgârları yüzümüzü okşamaya başladı bile şimdiden.

Ortancaları budamaya geçmiştim ki yine dalmış gitmişim derin düşüncelere... Devlet 500 yıldır böyle güçlü olmamıştı. Ümmetin ümidi Erdoğan ile islamın kılıcı Türk'ün ülküsünün lideri Bahçeli el ele vermiş durumda. Yerli ve milli bir savunma sanayimiz var. Hainlerden arınmış zıpkın gibi ordumuzu Suriye'ye soktuk ve ABD ordusuna doğru ilerlerken yalvaran bir ABD gördük. Bunları kâğıda yazması kolay ama şöyle bir okuyunca buradaki şahanelikler İlahi bir Sevk'in varlığını idrak ettiriyor. Kısa sürede alınan yol inanılmaz boyutlarda. Milletin ve ümmetin Devlet Bahçeli'yi gelecekte hayırla yâd edecekleri görür gibiyim.

Türk'e bahşedilen ebabil olan Gök Yeleli Bozkurt, devletin kara günlerinde millete rehberlik için ulu dağlardan indi ve vazifesini yapıyor sanki. Türk'ün tarihinde devletin kendi içinde ve milletin büyük çoğunluğu ile tek vücud olması her zaman görülen dönemler değildir. Bu tarihi anlara şahid olmak, bugünlerde devlet ve millet hizmetinde yer almak çok büyük bir şereftir. Gördük ve anladık ki bu millet, Allah'ın inayetiyle gerektiğinde Erdoğan'ları Bahçeli'leri çıkarır ve dünya döndükçe Türk,  Allah'ın kılıcı olma kutlu görevine devam eder inşaAllah.

Vur Pençe-i Âlî'deki şemşîr aşkına!
Gülbang-i âsmâni tutan pîr aşkına!

Düşsün çelengi Rûm'un, eğilsün ser-i Firenk!
Vur Türk'ü gönderen yed-i takdîr aşkına!

Yahya Kemal

(Vur Ali'nin elindeki kılıç aşkına! / Duası gökleri tutan pir aşkına!
Düşsün çelengi Rum'un eğilsin Frenk'in başı! / Vur Türkü gönderen ilahi el aşkına)

Makale: Feylesof Rıza
17 Mart 2018

Düzenleme : 18 Mart 2018 02:07 Okunma : 10924