Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
ÖBEKTAŞ YİNE İLK SIRALARDA
ORKÖY 8.
Kategori : Ereğli
21 Haziran 2020 22:04
 
ÖBEKTAŞ YİNE İLK SIRALARDA
karaman

ORKÖY 8. BÖLGE KAPSAMINDA ARICILIK PROJESİNDEN YARARLANAN İLK 4 KÖY ARASINDA YER ALAN ÖBEKTAŞ'TA, HİBE PROJEDEN YARARLANACAKLAR İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Emirgazi ilçesine bağlı Öbektaş Mahallesi Muhtarı Özlem Çelik’in uzun süredir üzerinde uğraş verdiği arıcılık projesi hayata geçti. Proje, Öbektaş mahallesi tarihinde bir ilk olmasının yanısıra, Öbektaş Mahallesinin, ORKÖY 8. Bölgesinde projeden yararlanan ilk 4 köy arasında yer alması açısından da önem taşıyor. 
Tamamı hibe olan ve 8 haneye 10’ar tane arılı kovan projesine Öbektaş Mahallesi’nden başvuran 19 kişi arasında, Bakanlık yetkililerinin de katıldığı programla kura çekimi yapıldı. Öbektaş Mahallesi’nde gerçekleşen kura sonucunda, belirlenen 8 kişiye kovanları, pazartesi günü teslim edilecek. 

Projenin, Dünya Bankası Küresel çevre fonu kaynaklı, ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Fonu tarafından yürütülen, sürdürülebilir arazi yönetimi ve iklim dostu tarım uygulamaları projesi kapsamında olduğunu belirten Öbektaş Mahallesi Muhtarı Özlem Çelik, uzun süredir uğraş verdiği projeden yararlanan mahalleler arasında Öbektaş Mahallesinin de yer almasının hem kendisini hem de mahalle halkını sevindirdiğini söyledi.

Proje kapsamında çekilen kura da belirlenen hak sahiplerinin isimleri ise şu şekilde:

1-) YILMAZ ÇETİNER
2-) CEVAT ALAN
3-) HÜSEYİN YILMAZ
4-) ŞEVKİ GÜNEY
5-) CUMA ÇETİNER
6-) SALİH OĞUL
7-) AŞIR GÜNEY
8- ) İ. ÖMER TEZCAN

Okunma : 348
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 12967 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12818 Gündem
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 7247 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın