Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ekim 2018 Pazartesi
TOKİ'den Karaman'da Yeni Satış
Karaman Doğu Kışla Vadisi TOKİ Piri Reis Projesinde kalan 28 adet 3+1, 28 adet 4+1, ve 1 adet villa 25 aralık 5 oacak tarihleri arasında başvurular alınarak kura yolu ile satış yapılacaktır.
Kategori : Emlak İlanları
04 Ocak 2018 16:55
 
TOKİ'den Karaman'da Yeni Satış

Karaman Doğu Kışla Vadisi TOKİ Piri Reis Projesinde kalan 28 adet 3+1, 28 adet 4+1, ve 1 adet villa 25 aralık 5 oacak tarihleri arasında başvurular alınarak kura yolu ile satış yapılacaktır.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından KARAMAN DOĞUKIŞLA VADİSİ KENTSEL DÖNÜŞÜM 1. ETAP 416 KONUT, AVM&RESTORAN kapsamında üretilecek 57 adet konut satışa sunulacaktır.

Proje Adı: KARAMAN DOĞUKIŞLA VADİSİ KENTSEL DÖNÜŞÜM 1. ETAP 416 KONUT, AVM&RESTORAN

Satışa Sunulan Konut Sayısı: 5+1 konut 1 adet ,3+1 konut 28 adet ,4+1 konut 28 adet

Başvuru tarihleri: 25 Aralık 2017 - 05 Ocak 2018
Başvuru Bedeli: 2000 TL

Başvuru Yapılacak Banka Şubesi: T. Halk Bankası AŞ. Tüm Şubeler

Kura Tarihi: 16 Ocak 2018

Detaylı satış fiyat ve koşulları T. Halk Bankası AŞ. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

 

İŞTE DETAYLAR

1) Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, 16 Ocak 2018 tarihinde başvuruda bulunanlar ve noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır.

2) Kuranın çekileceği yer ve saati İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır.

3) Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.

4) Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

5) Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

6) Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek başvurdukları
kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır

7) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre 22 Ocak 2018 - 25 Ocak 2018 tarihleri arasında konut seçimi yapan hak sahipleri; peşinat bedelinden başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı sözleşme imzalama tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerinin gerçekleştirileceği banka şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini
imzalayacaklardır.

8) Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra14 adet B tipi, 14 adet A tipi ve 2 adet C tipi olmak üzere toplam 30 adet yedek alıcı belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.

9) Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir.

10) Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre 96,108,120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı
uygulanarak artırılacaktır.

11) İlk taksit ödeme tarihi; Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay itibariyle başlatılacaktır.

12) İlk dönemsel artış tarihi; Temmuz 2018 ayından itibaren başlatılacaktır.

13) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

14) Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Konut alıcısı, Gayrimenkul’ ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

15) Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 18 Ocak 2018, konut satın alma hakkı kazandığı halde sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinin başvuru bedelleri 26 Ocak 2018, yedek hak sahiplerinin başvuru bedelleri ise 05 Şubat 2018 tarihlerinden itibaren başvuru sahiplerine iade edilecektir.

16) Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 ay’dır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek ve ilan edilecek
program dahilinde gerçekleştirilecektir.

 

17) Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

18) Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

19) Proje yapı ruhsat tarihi; 16/04/2015’ dir.

20) Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

21) Konut alıcıları sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra devir edebileceklerdir.

22) Gayrimenkul satış işlemleri, Özel Hukuk Hükümlerine tabidir. İdare gerek görmesi halinde satışa sunulan konutlardan bir kısmını veya tamamını satıştan çekmeye yetkilidir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir. AYRINTILI BİLGİ İÇİN : TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı : 444 86 54

Okunma : 44478
Foto galeri
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 12987 Asayiş
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 11960 Asayiş
Verdiği sözü tuttu! Başkan Erdoğan için 10 kurban...
18 Ekim 2018 Okunma: 10509 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın