Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2019 Pazartesi
Karaman Ticaret Borsası, TÜRİB ile sözleşme imzaladı
Karaman Ticaret Borsası ile Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.
Kategori : Ekonomi
12 Eylül 2019 12:46
 
 Karaman Ticaret Borsası, TÜRİB ile sözleşme imzaladı

Karaman Ticaret Borsası ile Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) ile acentelik sözleşmesi imzalandı. Borsa Başkanı Ekrem Çavaş yatırımcıların lisanslı depodaki ürünlerin alım satımı için borsaya müracaat etmelerini istedi.

Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) yatırımcı kayıt işlemleri ayrıntıları hakkında Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş şu ifadelere yer verdi:

“5174 sayılı "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 53 üncü maddesi çerçevesinde tanzim edilen 27.02.2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS) tek bir borsa çatısı altında işlem görebilmesini teminen 2018 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'nin (TÜRİB) 2019 yılı Haziran ayı içerisinde faaliyete geçmesine ilişkin çalışmaların son aşamasına geldiği bildirildi.

TÜRİB'in faaliyete geçmesini takiben tüm ELÜS alım satım işlemleri yalnızca TÜRİB bünyesinde yapılacak, ELÜS'lerin alım satım işlemleri yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın http://www.turib.com.tr adresinden erişilecek "TÜRİB İşlem Platformu" üzerinden doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirilecektir.

TÜRİB faaliyete geçtiğinde yatırımcıların ELÜS işlemlerine herhangi bir kesintiye uğramadan devam edebilmesi için TÜRİB'e kayıt olması gerekmektedir. ELÜS işlemi gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar, TÜRİB'e kayıt için aşağıda yer alan tüm bilgi ve belgelerle birlikte TÜRİB ile acentelik sözleşmesi imzalamış olan Karaman Ticaret Borsamıza başvurmak suretiyle kayıt altına alınacaktır. Yatırımcının kaydı Borsamız tarafından aşağıda yer alan belgelerin TÜRİB sistemine girişi yapılarak gerçekleştirilecektir.

ELÜS alım - satımı yapmak isteyen yatırımcıların, Karaman Ticaret Borsamıza başvurmaları önemle duyurulur. Yatırımcılar, TÜRİB sistemindeki bilgilerini güncellemek istediklerinde söz konusu değişiklikleri Borsamız vasıtasıyla yapabilecektir“ dedi.

Kayıt işlemeleri için detaylı bilgiye Karaman Ticaret Borsası'nın web sitesinde duyurular bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Okunma : 2540
maboto
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 22793 Asayiş
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 12790 Asayiş
Karaman’da yolcu otobüsü ile çarpışan kadın sürücü kaçtı!
21 Eylül 2019 Okunma: 8505 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın