Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
Yasemin'in Bahçesi Doğal Ürünler Sitesi Açıldı
Son yıllarda Doğal-Organik ürünlere artan talep doğrultusunda Karaman’da Karaman ve çevresine ait Doğal Ürünlerin Türkiye geneline pazarlanması noktasında kurulan yasemininbahcesi.
Kategori : Ekonomi
10 Ağustos 2020 15:41
 
Yasemin'in Bahçesi Doğal Ürünler Sitesi Açıldı
karaman

Son yıllarda Doğal-Organik ürünlere artan talep doğrultusunda Karaman’da Karaman ve çevresine ait Doğal Ürünlerin Türkiye geneline pazarlanması noktasında kurulan yasemininbahcesi.com internet alışveriş sitesi hizmete girdi.

Ahmet Küçükcicibıyık tarafından kurulan Yaseminin Bahçesi e-Ticaret sitesi güvenlik yönünden her türlü altyapıya sahip ve hızlı alışveriş imkanı, hızlı kargo sitemi ile Türkiye'nin her yerindeki Karamanlılara ve tüm Türkiye’ye hizmet vermek için satışlarına bugün itibarıyla başladığı duyuruldu.

Ahmet Cicibıyık yaptığı açıklamasında; “Karaman’ın başta Ermenek-Taşeli bölgesi, Ayrancı ve diğer İlçe ve  köylerimizdeki yerel üreticilerimizi bularak, doğal ortamda ve ata tohumları ile elde eden ürünlerimizi ülke genelindeki tüekticilerle buluşturmayı amaçladık. Yaklaşık 4 aydır tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve bugün itibarı ile de satışlarımıza başladık.

Ermenek-Taşeli bölgemizin başta Cevizi, Cevizli Bandırması, Pekmez Helvası, Domates kurusu, Patlıcak, Kabak, Biber Kuruları, Tarhanaları, Menengiçi, Bademi, Sumağı, Kekiği gibi birçok ürünü, Dağ Köylerimizdeki üreticilerimizin çok özel Balları, ev eriştsi, köy  bulguru, Elma ve Kayısı Kuruları, Ekşikara Üzümü, Karaman’ın meşhur Tahinli Pidesi ve Lokuru, yine Karaman’ın özel üreticilerinin meshur Keçi/Koyun sütü karışımlı (%70 Keçi-/30 Koyun) Tulum Peyniri, Kaşar Peyniri ile Ayrancımızın dünyaca ünlü Divle Obruk Peynirleri ve daha birçok yöresel ürün çeşitleri ile satışlarımız olacak.

Ürünlerimizde kalite ilk sıradadır ve bazı ürünlerimizin de kalite sertifikalarını da alarak bu kaliteyi belgeledik. Kalite ilkemizden sapmadan ürün sunacağız.

İnanıyorum ki; bu yolda büyük bir aileyiz. Karaman'ın geleneksel yöntemlerle tarımla uğraşan üreticilerimiz bu hikâyenin baş kahramanlarıdır. Bağında, bahçesinde, tarlasında dalından topladığı doğal sebze ve meyvelere kokusu sinen anne elinin lezzeti bu hikâyenin tadıdır. Odun ateşi başında alın teri bırakan kadınlarımız bu hikâyenin emeği ve değeridir.

Bütün bu amaç ve sorumlulukla tarlada izimiz harmanda sözümüz olsun istedik.

Yasemin'in Bahçesi sanal marketimizi, www.yasemininbahcesi.com , Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. "Yurdum üretsin" parolasıyla çıktığımız bu yolda yerli ve doğal ürünleri sofralarınıza ulaştırmak önceliğimiz olacak" dedi.

 

Okunma : 1629
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 14841 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12888 Gündem
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 9240 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın