Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
Tüfekçioğulları neden işçi çıkardığını açıkladı
Karaman'da faaliyet gösteren Tüfekçioğulları Makina-Nefamak firmasının Ramazan ayında işçi çıkarmasına tepkilerin artması üzerine yapılan haberlere firma yetkililerinden açıklama geldi.
Kategori : Ekonomi
15 Mayıs 2019 00:54
 
Tüfekçioğulları neden işçi çıkardığını açıkladı

Karaman'da faaliyet gösteren Tüfekçioğulları Makina-Nefamak firmasının Ramazan ayında işçi çıkarmasına tepkilerin artması üzerine yapılan haberlere firma yetkililerinden açıklama geldi.

Geçtiğimiz gün ilimiz yerel haber kaynaklarında yer alan iddialara firmadan; "Deneme sürecinde olan 50 personelden 15 kişiyi işten çıkardık fakat yeni personel almaya devam ediyoruz" açıklaması yapıldı.

Bazı yayın organlarınca, Nefamak Makine Firmasının 30 işçisini çıkarttığı iddia edilmişti. Haberde; Ramazan ayının hemen başında 30 kişinin kapının önüne konulmasına çalışanlar ve çalışanların yakınları tepki gösterdi. İstihdam açacak yeni projelere destek olacağını vaad eden firmanın 30 kişiyi birden işten çıkarttığı iddiasını üzülerek yayınlıyoruz."denilmişti.

Tüfekçioğulları Makina-Nefamak şirketi de bu iddialara açıklık getirmek için haber üzerine açıklama yapma gereği duyulduğunu ve şirketin oluşturduğu istihdam ve gerçekleştirilen ihracatlarla Karaman ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan çalışmalarına devam ettiği vurgulandı.

YASAL HAKLARINI ÖDEYEREK İŞTEN ÇIKARDIK

Yapılan açıklamada; "Şirketimiz birçok alanda olduğu gibi eğitim ve arge alanında da öncülerden olmuş, özellikle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesiyle imzalanan protokol kapsamında arge merkezinde 50’ye yakın teknik personel istihdam etmiş ve etmeye devam etmektedir. 

Bu kapsamda istihdam edilen personellerden deneme süresi içerisinde bazılarıyla yola devam edilmiş bazı personellerimizle ise yasal tüm haklar ödenmek koşuluyla yolumuz ayrılmış olup yollarımızı ayırdığımız personel sayısı 15’tir. 

Bununla birlikte şirketimizde ilave istihdamlar olmaya devam etmektedir. Ülkesini en çok seven işini en iyi yapandır anlayışıyla çalışmalarını sürdüren şirketimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkesine ve insanına olan güvenle yoluna devam edecektir. Bilginize saygıyla sunulur." denildi.

Okunma : 12550
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19691 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8017 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7652 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın