Karamandan.com

Karamandan.com

22 Şubat 2020 Cumartesi
Tüfekçioğulları neden işçi çıkardığını açıkladı
Karaman'da faaliyet gösteren Tüfekçioğulları Makina-Nefamak firmasının Ramazan ayında işçi çıkarmasına tepkilerin artması üzerine yapılan haberlere firma yetkililerinden açıklama geldi.
Kategori : Ekonomi
15 Mayıs 2019 00:54
 
Tüfekçioğulları neden işçi çıkardığını açıkladı

Karaman'da faaliyet gösteren Tüfekçioğulları Makina-Nefamak firmasının Ramazan ayında işçi çıkarmasına tepkilerin artması üzerine yapılan haberlere firma yetkililerinden açıklama geldi.

Geçtiğimiz gün ilimiz yerel haber kaynaklarında yer alan iddialara firmadan; "Deneme sürecinde olan 50 personelden 15 kişiyi işten çıkardık fakat yeni personel almaya devam ediyoruz" açıklaması yapıldı.

Bazı yayın organlarınca, Nefamak Makine Firmasının 30 işçisini çıkarttığı iddia edilmişti. Haberde; Ramazan ayının hemen başında 30 kişinin kapının önüne konulmasına çalışanlar ve çalışanların yakınları tepki gösterdi. İstihdam açacak yeni projelere destek olacağını vaad eden firmanın 30 kişiyi birden işten çıkarttığı iddiasını üzülerek yayınlıyoruz."denilmişti.

Tüfekçioğulları Makina-Nefamak şirketi de bu iddialara açıklık getirmek için haber üzerine açıklama yapma gereği duyulduğunu ve şirketin oluşturduğu istihdam ve gerçekleştirilen ihracatlarla Karaman ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan çalışmalarına devam ettiği vurgulandı.

YASAL HAKLARINI ÖDEYEREK İŞTEN ÇIKARDIK

Yapılan açıklamada; "Şirketimiz birçok alanda olduğu gibi eğitim ve arge alanında da öncülerden olmuş, özellikle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesiyle imzalanan protokol kapsamında arge merkezinde 50’ye yakın teknik personel istihdam etmiş ve etmeye devam etmektedir. 

Bu kapsamda istihdam edilen personellerden deneme süresi içerisinde bazılarıyla yola devam edilmiş bazı personellerimizle ise yasal tüm haklar ödenmek koşuluyla yolumuz ayrılmış olup yollarımızı ayırdığımız personel sayısı 15’tir. 

Bununla birlikte şirketimizde ilave istihdamlar olmaya devam etmektedir. Ülkesini en çok seven işini en iyi yapandır anlayışıyla çalışmalarını sürdüren şirketimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkesine ve insanına olan güvenle yoluna devam edecektir. Bilginize saygıyla sunulur." denildi.

Okunma : 13573
EKSPERTİZ
başarı
YARIŞMA
seç
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 15818 Karaman Hava Durumu
Otomobille kovaladığı aracı şarampole düşürdü, sürücüsünü tüfekle vurup öldürdü
18 Şubat 2020 Okunma: 8020 Asayiş
Kamil Uğurlu; Bu kararın vebâlini mahşere kadar boynunuzda taşırsınız
21 Şubat 2020 Okunma: 7941 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın