Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Rektör, Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, (KMÜ) sanayici ve işadamlarını ağırladı.
Kategori : Ekonomi
19 Mayıs 2017 16:51
 
Rektör, Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, (KMÜ) sanayici ve işadamlarını ağırladı. Rektör Akgül'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkan Vekili Beytullah Karakaş, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, MÜSİAD Karaman Şubesi Başkanı Ali Osman Cevher, TÜMSİAD Karaman Şubesi Başkanı Mahmut Selim Dülger, sanayici ve işadamları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile üniversite protokolü katıldı.  

Toplantıda konuşan Rektör Akgül, "Üniversiteler, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma yapan kurumlar olup çıktıları tarımdan sanayiye, siyasetten sanata kadar toplumun tüm kesimlerini etkilemektedir. Üniversitelerin hem nitelikli insan gücü yetiştirme hem de yeni teknolojiler geliştirme bağlamında ortaya koyduğu faaliyetler, sanayi sektörünü yakından ilgilendirmektedir.

Günümüz koşullarında üniversitelerden beklenen girişimcilik ve yenilikçilik fonksiyonu üniversite-sanayi işbirliğini zorunlu kılmaktadır. Artık üniversiteler toplum için gözle görülür değer üreten ve kısa vadede uygulanabilir projeler ortaya koyan kurumlar haline gelmiştir." dedi.

Karaman'da faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarıyla işbirliklerini artırmak için bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Rektör Akgül, konuşmasının devamında şunları dile getirdi: "Mevcut ilişkileri geliştirerek hep birlikte neler yapabiliriz, nasıl çözüm üretebiliriz sorularına cevap aramak, sizlerle sohbet etmek istiyoruz. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak bilimsel altyapımızı siz değerli sanayici ve işadamlarımıza açmayı arzu ediyoruz. Sektörde yaşanan sorunların üstesinden hep birlikte gelmek ve sanayicilerimizin küresel rekabet gücünü artırmak için pozitif dokunuşta bulunmak istiyoruz. Bu toplantımızın bir başlangıç olmasını diliyor ve üniversite-sanayi işbirliği adına birlikte örnek uygulamaların hayata geçirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum."

Toplantı, Rektör Akgül'ün görevi devraldığı günden bu yana geçen dört aylık süreçte gerçekleştirilen çalışmalar ve ileriye dönük hedef ve planların anlatıldığı slayt sunumuyla devam etti. 

Sunumun ardından ilk olarak söz alan Karaman Valisi Süleyman Tapsız, öncelikle böyle bir toplantıyı düzenlediği için Rektör Akgül'ü tebrik ederek Karaman için yapılabilecekler hakkında görüşlerini bildirdi. Toplantıda katılımcılar ve üniversite temsilcileri de söz alarak üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değindiler. 

Bilim ve sanayiden dil ve kültüre kadar pek çok konuda istişarenin yapıldığı toplantı, karşılıklı dilek ve temennilerin belirtilmesiyle sona erdi. 

 

Okunma : 2804
Foto galeri
lavinya
Aktekke
gultes c6
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 18436 Tarım
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17859 Asayiş
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 12140 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın