Karamandan.com

Karamandan.com

24 Şubat 2019 Pazar
Poşet İmalat Maddesi Nedir?
Naylon ya da plastik poşet alçak yoğunluktaki polietilen hammaddesinin kullanılmasıyla üretilen bir malzemedir.
Kategori : Ekonomi
23 Ocak 2018 22:47
 
Poşet İmalat Maddesi Nedir?

Naylon ya da plastik poşet alçak yoğunluktaki polietilen hammaddesinin kullanılmasıyla üretilen bir malzemedir. Şimdiler de kullanım alanı oldukça geniştir. Her marketin, mağazanın, şirketin ve daha nice yerin kendine özgü plastik poşet baskısı vardır.

Plastik poşet orijinal granül hammadde ile birlikte özel makinalarla işlenir. Ardından da rulo film haline getirilir. Sonra da 60 cm eninde hazırlanan baskılar işlenir. Baskı bittikten sonra da kesme işlemi uygulanır. Böylece istenilen ebatlar da ve şekillerde poşetler hazırlanmış olur. Paketleme de yapılıp ilgili firmaya teslimatı yapılır. Poşetlerin hafif, kullanışlı ve dayanıklı özelliklere sahip olması gerekir.

Baskılı Poşet Modelleri

Günümüzde baskılı poşetlerin kullanım alanı oldukça artmış durumdadır. Her marketin, mağazanın ve işletmelerin kendine özgü poşet modelleri bulunur ve üzerinde de kendi baskıları vardır. Baskılı poşet modellerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Atlet poşet modelleri: bunların görüntüsü atlet ile aynı olduğundan bu ismi alırlar. Boyutları 8-7-7ႋ ve 50-15-15Ⴎ cm şeklindedir. Atlet poşetlerin kullanım alanı çok geniştir. Hacim olarak geniş olmaları sayesinde malzeme taşınmasını kolaylaştırırlar. Pastaneler, kafeler ve marketler de atlet tipi baskılı poşet tercih edilir.
  • El geçmeli baskılı poşet modelleri: sadece bir el geçirilip tutamak ile kullanılan poşetlerdir. Kullanım alanları butikler, mağazalar, kırtasiyeler ve ayakkabı satan işletmelerin çoğunlukla tercih ettiği poşet modelleridir. Diğer birçok alanda da tercih edilirler. Poşetin hem ön hem de arka yüzüne iki farklı şekilde baskı uygulanabilir.

Bunlar en çok kullanılanlardır. Ayrıca takviyeli ve dijital baskılı modellere de ulaşabilirsiniz.

Baskılı Poşet Modelleri ve Fiyat Seçenekleri

Plastik poşet alçak yoğunluktaki polietilen hammaddesiyle üretilirler. Özel makineler kullanılarak rulo haline getirilirler. Sonra da üzerlerine baskı yapılır. Ardından da kurumlara teslim edilirler. Kaliteli bir plastik poşet yumuşak, parlak ve dayanıklı özelliklere sahip olmalıdır.

Günümüzde plastik poşet üretiminde inovasyonlar sağlanmıştır. Birçok firma üretim konusunda üst düzey teknolojilere sahiptir. Ayrıca kısa süre içerisinde siparişler hazırlanmaktadır. Poşet fiyatları ürünün kalitesine, dayanıklı olmasına ve diğer özelliklerine bağlı olarak farklı seçeneklere sahiptir.

Okunma : 1638
Gündem haberleri
Başkan adayının babası sanayici intihar etti
22 Şubat 2019 Okunma: 28316 Yaşam
Mersin-Silifke Karayolu can pazarına döndü 
20 Şubat 2019 Okunma: 16004 Asayiş
20 CHP’li AK Parti’ye Geçti
22 Şubat 2019 Okunma: 9143 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın