Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Park Karaman Alışveriş Merkezi'nde sona yaklaşıldı
Karaman'da uzun yıllardır süregelen büyük çaplı bir AVM beklentisi bu sonbahar son buluyor.
Kategori : Ekonomi
23 Mayıs 2019 18:30
 
Park Karaman Alışveriş Merkezi'nde sona yaklaşıldı

Karaman'da uzun yıllardır süregelen büyük çaplı bir AVM beklentisi bu sonbahar son buluyor.

İnoğlu İnşaat tarafından Karaman'da otogar karşısına yapılan Park Karaman AVM'nin bu yılın son aylarında faaliyete geçeceği bilgisi alındı.

Proje Yapım ve Yatırımcı Firma olan İnoğlu İnşaat’ın Firma sahibi Mahmut İnoğlu'ndan alınan bilgilere göre; Yapımında son aşamaya gelinen AVM'de kiralama çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Mahmut İnoğlu Karamandan.com'a yaptığı açıklamada; "Tarih boyunca birçok medeniyete beşiklik eden Karaman; tarihi zenginlikleri ile Anadolu’nun en önemli ticaret, kültür ve sanat merkezlerinden biri olmuştur. İnanç ve doğa turizmi yönünden zengin potansiyelini, modern şehir hayatına yansıtmıştır. Yıllık 2,5 milyon kişinin ziyaret etmesini bekleniyor

Konumu ve modern mimarisi ile Karaman’ın ilk karma Avm Proje’si olan Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi; şehrin en güzel ve en işlek losyonunda, Mersin ve Konya, Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında otogar kavşağında yer alıyor. 

Karaman coğrafi konumu itibari ile İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli geçiş güzergâhlarından biridir. Dolayısıyla Alış Veriş Merkezi’ne hem şehir merkezinden hem de çevre İl ve İlçelerden ulaşım imkânı oldukça kolaydır. Açılıştan sonra hem dinlenme hem de bir durak noktası olacaktır. Yıllık 2,5 milyon kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. 

Karaman Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerin en önemlilerinden biri de bu Alışveriş Merkezi projesi olmuştur. 

500 istihdam sağlanacak

Bu yönü ile yapmış olduğumuz Alışveriş Merkezi Karaman ve bölge ekonomisine de oldukça katkı sağlayacaktır. 500 yeni istihdam sağlanarak, Ülke ekonomisinin için de bulunduğu ekonomik daralma böylelikle fırsata dönüştürülmüş olacaktır. Birçok Firmanın, markanın kapısına kilit vurduğu bu dönemde, artan maliyetlere rağmen yatırıma hız kesmeden devam ederek, Ülke ekonomisine katkıda bulunmanın heyecanı yaşıyoruz.

Yapılan araştırmalarda şehirde yaşayan insanların alışveriş, sinema, eğlence ve bunun gibi ihtiyaçlar için çevre illerdeki alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Avm projesi ile birlikte Karaman halkı bu zahmetten de kurtulmuş olacaklardır. 

Ulusal markaların ve yerli esnafın yoğun ilgisi vardır.  Toplam 35.000 metrekarelik alanda onlarca seçkin ulusal ve yerli marka ile imzalar atılmıştır. Yalnız Karaman’ın değil bölgenin en büyük alışveriş merkezi olacaktır. "ifadelerini kullandı.

Park Karaman AVM
Adres; Fatih Mahallesi 70200 Karaman Merkez/Karaman
www.parkkaraman.com

Proje Yapımcı & Yatırımcı : İNOĞLU İNŞAAT / Konya / TÜRKİYE
Bedir Mh. Ataseven Cd. Kent Plaza İş Merkezi
No : 2A Kat : 5 Kapı No : 502 Selçuklu / KONYA
T (0332) 247 14 16 
www.inogluinsaat.com info@inogluinsaat.com

Proje Kiralama ve Yönetim: İNVESTA / İSTANBUL / TÜRKİYE
Sümbül Sokak No . 21 Levent / İstanbul / TÜRKİYE
T. (0212) 269 89 79 / F (0212) 269 89 61
info@investa-property.com
www.investa-property.com

Okunma : 36196
Foto galeri
EKSPERTİZ
seç
karaman


guney sigorta
atsepete
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9749 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8354 Asayiş
Karaman Sokakları boş kaldı!
23 Mayıs 2020 Okunma: 5790 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın