Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ağustos 2018 Perşembe
Maaş Ne Olursa Olsun Herkese Bin Lira
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda emeklilere verilecek bin lira ikramiyenin detaylarını açıkladı.
Kategori : Ekonomi
15 Mayıs 2018 20:17
 
Maaş Ne Olursa Olsun Herkese Bin Lira

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda emeklilere verilecek bin lira ikramiyenin detaylarını açıkladı. Muhalefetin, "Bu ikramiye bir daha ödenmez" söylemlerine yanıt veren Başbakan, "Bu yalanları atanlara şunu söylüyorum: AK Parti'de söz ağızdan çıktı mı yerine getirilir. Bunun kararı alındı. Emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan, her emekliye bin lira bayram ikramiyesi verilecektir nokta" dedi. İşte emekliye verilecek bin lira ikramiyenin detayları.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda emeklilere dini bayramlarda verilecek olan bin lira ikramiyenin detaylarını tek tek açıkladı. Başbakan, bin lira ikramiye konusunda muhalefetin "Bu ikramiye ödenmez" sözlerine de yanıt verdi. İşte emekliye bin lira ikramiyenin detayları...

"Emeklilerle ilgili kararlar aldık, görüştük tartıştık ve kararımızı aldık. "Biz emeklilerimize her dini bayram öncesi bin lira vereceğiz" dedik. Haziran ayı içinde ödemeler yapılacak" diyen Başbakan, "Muhalefetin elemanlarından biri "Öyle dediler ama ödemeyi yapmayacaklar. Yapsalar bile 500 bin 1.500 lira arasında maaş alanlara şu kadar yaparlar" diye kafalarına göre akılları bulandırmaya yönelik yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar. Buradan bir kez daha bu yalanları atanlara şunu söylüyorum: AK Parti'nin sözü senettir, AK Parti'de söz ağızdan çıktı mı yerine getirilir. Bunun kararı alındı. Emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan, her emekliye bin lira bayram ikramiyesi verilecektir nokta. Evirip çevirmeye gerek yok. Bunların havada uçuşan vaatlerine millet bakmadığı için kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bundan şehit yakınları ve gaziler de yararlanacak, geçici köy koruculuğundan emekli olanlar da, şeref aylığı alanlar da, şampiyon sporcular da, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan tüm vatandaşlarımız bu ikramiyeden yararlanacak" diye konuştu.

İŞSİZLİK RAKAMLARI YORUMU

Başbakan Yıldırım, Şubat ayı işsizlik rakamlarını da yorumlayarak, "Şubat ayı işsizlik rakamları da açıklandı. Geçen sene Şubat'ta yüzde 12,6'ydı bu senenin rakamı 10.6'ya düştü. 2 puanlık gerileme var. Daha da iyi olacak. Haziran'da ilk çeyrek büyümesi açıklanacak. Ocak-Şubat- Mart- Nisan büyümesi açıklanacak. Orada da ülkemizin, milletimizin yüzünü güldüren bir sonuç bekliyoruz" dedi.

Okunma : 4694
Foto galeri
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Lüks otomobil tıra ok gibi saplandı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8980 Asayiş
Patlayan Düdüklü Tencere Evi Yaktı
13 Ağustos 2018 Okunma: 8934 Asayiş
Karaman'da Fuhuş Operasyonuna Suç Üstü!
15 Ağustos 2018 Okunma: 8293 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın