Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 11 Şubat 2019  -  Saat : 11:12:04   Görüntülenme: 1395

MÜSİAD TOPLANTISINDA SEN-YAP SUNUMU

MÜSİAD'ın aylık rutin toplantısında İş Geliştirme Komisyon Başkanı Hikmet Köse iş adamlarına Sen-Yap projesini anlattı.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın da davetli olarak katıldığı toplantı. Karaman MÜSİAD binasında düzenlendi. 

MÜSİAD Karaman Başkanı İbrahim Taşbaş'ın konuşması ile başlayan toplantı MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Köse'nin sunumu ile devam etti. 

Sen-Yap projesinin Türk ekonomisine sağlayacağı katkıları değerlendiren Hikmet Köse,  Senyap, ortağını ekonominin içine bir oyuncu olarak katan, onu, özellikle gayrimenkul projelerinde bir müşteri gibi olmaktan çıkarıp, bir yatırımcı ve yönetici konumuna yükselten bir sistem olduğunu vurgulayarak proje hakkında tüm detayları anlattı.

Senyap projesinin, sahipleri bir kaç kişiden ibaret olan şirket ve grupların değil, projeleri, talepleriyle finanse eden tasarruf sahiplerinin kendilerinin yapıp, kendilerinin kazanmasını amaçlayan bir sistem olduğunu ifade eden Köse; "Diğer bir deyişle ortağının gücünü, onun kazancı hâline getiren, ”sen yap, sen kazan” diyen bir sistemdir.

Senyap, her bireyin taşıdığı büyük potansiyele, maddî ve manevî birikime atıfta bulunsa da, aslında tek başına zayıf ve işlevsiz duran bu potansiyeli birleştirmeyi ve ülkemiz için daha büyük bir güce dönüştürmeyi hedefliyoruz. " dedi.

Uzun araştırmalar ve pratik uygulamalarla geliştirilen; çok sayıda iş adamı, uzman, akademisyen ve danışmanın katkı verdiği, paylaştıkça büyüyen büyüdükçe daha fazla paylaşan bir yapı olduğunu vurgulayan Köse açıklamasında; "Geçmişteki kötü örneklerin aksine, ülke ekonomisine çok dinamik ve verimli bir enstrüman sunan, özel sektör kuruluşlarına çok uluslu şirketlerle rekabet edecek gücü sağlamaya aday bir sistemdir Senyap. 

Sadece insanımızın taşıdığı girişimci ve atılımcı ruhu değil; aynı zamanda ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyeli ortaya çıkartacaktır. Çok ortaklı bir örnek olarak, iyi anlaşılıp değerlendirildiği takdirde sermaye birikimi yetersizliğine sunduğu çözümle Türkiye’nin ve insanımızın önüne çok büyük imkânlar ve ufuklar açacak bir sistemdir." ifadelerini kullandı.

MÜSİAD TOPLANTISINDA SEN-YAP SUNUMU
MÜSİAD TOPLANTISINDA SEN-YAP SUNUMU MÜSİAD'ın aylık rutin toplantısında İş Geliştirme Komisyon Başkanı Hikmet Köse iş adamlarına Sen-Yap projesini anlattı.