Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Karamanlı sanayiciler iftarda buluştu
Karaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde iş insanları bir araya geldi.
Kategori : Ekonomi
22 Mayıs 2019 13:27
 
Karamanlı sanayiciler iftarda buluştu

Karaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde iş insanları bir araya geldi. 

Grand Otel'de düzenlenen İftar yemeğine, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Osman Tezcan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, kurum müdürleri ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Piyasanın rahatlatılmasını ümit ediyoruz

Programın açılış konuşmasını yapan Karaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Boynukalın Karaman'ın 2018 yılında 150 ülkeye yapmış olduğu ihracatın 350 milyon doların üzerine çıktığını ifade ederek, "Yaşanan son döviz dalgalarının, ekonomik krizin daralmadan bugüne gelebilmiş nadir illerden biri olmamız sağlam temeller üzerine kurulmuş olmamızdandır. Önümüzdeki günlerde iş dünyasını tedirgin eden ekonomik sıkıntılara yönelik çözümler yönetilmesini istiyoruz. Piyasanın rahatlatılmasını ümit ediyoruz." diye konuştu.

Boynukalın konuşmasında; Bu bereketli günlerin feyzinin tüm hemşerilerimin ve sanayici dostlarımızın işlerine güçlerine yansıyacağı inancındayız. Karaman Sanayici ve işadamlarının girişimcilik ruhu her zaman tüm Türkiye’de örnek gösterilmiştir. Karaman sanayicisinin ülke ekonomisine yaptığı katma değer ve istihdam olanaklarının geliştirilmesine olan katkıları küçümsenemeyecek ölçüdedir. Özellikle tarıma ve gıdaya dayalı sanayimiz her geçen yıl büyüme trendi göstermektedir. 2018 yılında 150’den fazla ülkeye, 300 Milyon doları aşan bir ihracat rakamına ulaştık. Geçtiğimiz yıllar içerisinde bu rakam sürekli yükseldi. Bütün bunlar Karaman iş dünyasının girişimci ruhu ve fedakâr çalışmalarının bir ürünüdür.

Karaman yara almadan bugüne geldi

Yaşanan son döviz dalgalanmaları ve ekonomik krizlerden yara almadan bu güne gelebilmiş nadir illerden biri olmamızı, sağlam temeller üzerine kurulmuş güçlü sanayimize borçluyuz. Bütün bunlarla birlikte yaşadığımız sıkıntıları ve içerisinde bulunduğumuz dönemin açmazlarını hükümet yetkililerimizle paylaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde iş dünyasını tedirgin eden ekonomik sıkıntılara yönelik çözümler üretilerek piyasaların rahatlatılacağını ümit ediyoruz."dedi

Keşke vekiller de burada olsaydı

Konuşmasının sonunda "Keşke milletvekillerimiz de burada olsaydı" diyen Boynukalın; Biz OSB işletmecileri olarak  25.8.1977 tarih ve 1475 sayılı iş kanununa göre iş yapıyoruz. 50 Yıl önce zamanın Çalışma Bakanı Atila Sağ ve zamanın hükümeti CHP, Nihat Erim zamanında çıkmış ama hala aynı yasa uygulanmakta. Bunun değişmesi lazım. 50 yılda insanlar değişiyor, ticaret değişiyor, dünya değişiyor, herşey değişiyor. Ama biz sesimizi duyuramıyoruz. Sayın milletvekilerimizin burada olmasını canı yürekten arzu ederdim ama yoklar. 50 yıllık yasadan dolayı herkes madur durumdadır. Bu konunun gerekli mercilere iletilmesini saygıyla arzederim.

Bu vesile ile tekrar Ramazan Ayınızı tebrik eder bu mübarek günlerin şehrimize milletimize ve memleketimize hayırlar getirmesini dilerim." ifadelerini kullandı.

Sonuna kadar yanınızdayım

"OSB'nin gelişip kalkınabilmesi için Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yanınızdayım." diyen Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı düzenlenen iftar yemeğinde, iş adamlarının Karaman'ın kalkınması için önemli bir görev üstlendiğini söyledi. 

Kalaycı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İnanın ki sizler olmasaydınız Karaman çok zor durumda olacakmış. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemde sizlere daha iyi hizmet verebilmek için OSB'nin, Karaman'ın daha da gelişip kalkınabilmesi için Karaman Belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yanınızdayım." dedi.

Haber: AA - Karamandan.com

Okunma : 6044
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


seç
atsepete
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9393 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6985 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4707 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın