Karamandan.com

Karamandan.com

21 Temmuz 2019 Pazar
Karamanlı iş adamından yerli ürün tavsiyesi
Mersin'in Bozyazı ilçesinde Muz ticareti ile uğraşan Karamanlı iş adamı Demet Ören herkesi yerli muz tüketmeye davet etti.
Kategori : Ekonomi
05 Ocak 2019 16:40
 
Karamanlı iş adamından yerli ürün tavsiyesi

Mersin'in Bozyazı ilçesinde Muz ticareti ile uğraşan Karamanlı iş adamı Demet Ören herkesi yerli muz tüketmeye davet etti.

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde doğan Demet Ören bir süre karaman'da sebze meyve işiyle uğraştıktan sonra 1980'li yıllarda Mersin'in Bozyazı ilçesine yerleşti. Burada ilk önce meyve sebze komisyonculuğu işine giren Ören zamanla işini büyütmeye başladı.

Kısa sürede çevresinde sevilen bir kişilik olmayı başaran Ören şimdi ilçede muz komisyonculuğunun yanında muz üretimi ile uğraşmakta. İlçeye gelen tüm Karamanlılara kucak açan ve "Demet baba" lakabıyla tanınan Ören ilçenin en önemli iş adamlarından ve simalarından biri.

Demet Baba yaptığı açıklamada Bozyazı'nın havası, suyu ve seraları ile Mersin'in küçük ama önemli bir ilçesi olduğunu söyledi.

Muz üretiminin yaygınlaşması ile ilçe halkının gelir düzeyinin de arttığını ifade eden Ören şunları kaydetti:

"Muz ilçenin en önemli gelir kaynağı. Şimdi küçücük bir alan bile hemen muz serası haline getiriliyor. burada üretilen Muz kaliteli, organik ve farklı bir aromaya sahip. benin burada muz ve limon depoladığım bir soğuk hava depom var. Günlük olarak ülkemizin her tarafına muz gönderiyoruz. Kendi seralarımız da var. Bozyazı'nın yanı sıra Gazipaşa ve Anamur'dan da muz alıyoruz. Biz bir aile şirketiyiz. Herkes mutlaka yerli muz tüketsin. Bizim muzlarımız, ithal muzlardan kaliteli. Ayrıca ülkemizde yeni tanınmaya başlayan bir çok tropikal meyvenin üretimi için deneme çalışmalarımız var."

Uzun yıllar Bozyazı'da bulunmasına rağmen karaman ile ilişkilerini koparmadığını belirten Ören, " sık sık Karaman'a gidip geliyorum. İş ilişkilerimiz var. Akrabalarımız, arkadaşlarımız var. Ayrıca caddede bir 70 plaka gördüğümde hemen aracın sahibini bulmaya çalışırım. Karaman doğduğum yer, Bozyazı doyduğum yer. Her ikisi de memleketim"

 

Okunma : 6355
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 27685 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 12478 Asayiş
Düğünde açılan ateşte gelin yaraladı
19 Temmuz 2019 Okunma: 10792 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın