Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 27 Aralık 2019  -  Saat : 15:27:13   Görüntülenme: 8109

Karaman'ın İlk ve Tek Yatak Markası
Gelişen şehrimiz Karaman’da işletmelerimizdeki yenilikleri ve yeni firmalarımızı tanıtmaya devam ediyoruz. Bugün Arleno Yatak Firması’nın misafiri olduk. Arleno Yatak, Ahmet Açıkalın, Fevzi Durmuş ve Özkan Ekiz ortaklığı ile 2018 yılında faaliyete geçti.

Arleno nedir, ne üretir, nereye satar?... Arleno firması yöneticilerinden Fevzi Durmuş ile yaptığımız röportajı aktarıyoruz.

► Merhaba bizi firmanızda misafir ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Biz teşekkür ederiz, bu vesile ile biz de tüm Karaman halkını saygıyla selamlıyoruz. Hoş geldiniz.

► Arleno’dan başlayalım. Arleno ne üretir?
Arleno yatak, baza, başlık üretimi, uyku ürünlerinin üretim ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren bir markadır. 2018 yılında kuruldu, henüz çok yeni olmamıza rağmen sektörde adımızı duyurmayı başardık diyebiliriz.

► Karaman sanayisinin çeşitlenmesi adına güzel bir sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Galiba şehirde bu alanda üretim yapan tek firmasınız değil mi?
Karaman’ın ilk ve Tek yatak üreticisiyiz. Karaman’da sektörün temsilcisi konumunda bir firmayız.

► Ürünlerinizin pazarı nerelerdir? Yurt içi ve yurt dışı olarak?
Yurt dışındaki pazarımız ağırlıklı olarak Avrupa ve Orta Doğu ülkeleridir. Yurt içinde Tüm Türkiyede marklaşmayı hedefliyoruz.

► Satış hacminin ihracat oranı nedir?
Genel satış hacmimizin yaklaşık % 20’si ihracata gidiyor.

► Yurt içi ve yurt dışı pazarınız var, peki ya Karaman’da bayiniz ya da mağazanız var mı?
Karamanda Fabrika Satış mağazamız bulunmaktadır. ( Orman dairesi çaprazında ) .

► Peki, sanal âlemde var mısınız? İnternet üzerinden satış her geçen gün artıyor. Ürünlerinizi internet üzerinden inceleyebileceğimiz bir web siteniz var mı?
Dijitalleşmenin bilince olan bir firmayız. Dijital Platformlarda aktif yer almaktayız.  www.arleno.com alan adıyla kendi web sitemiz de güncel şekilde aktiftir.

► Yatağın insan hayatındaki önemi nedir?
Kaliteli uyku bireylerin 24 saatine etki edebilecek kadar önemlidir. Doğru yatak seçimi bu sebepten çok büyük önem taşımaktadır. Günümüzü bölümlere ayıracak olursak 8 saat gibi bir süremiz uyuyarak geçiyor. Ve bu süre sabit olarak bir alanda geçirmiş olduğumuz en uzun süre oluyor.

► Özel üretim yatak siparişi alıyor musunuz?
Seri olarak üretimini yapmış olduğumuz standart ölçülü modellerimiz var. Fakat Müşteri taleplerine göre özel ölçü ürünlerde yapıyoruz.

► Gelelim önemli soruya! Ürettiğiniz ürünleri insanlar neden satın alsın. Yani bildiğimiz markalar yerine sizi neden tercih etmeli tüketici?
Teşekkür ederim güzel soru. Biz burada Avrupa standartlarına uygun kalitede üretim yapmaktayız. İsmen bilinirliği yüksek markalara oranla kalite denklemimizi yüksek tutup fiyat politikamızı ulaşılabilir düzeyde tutuyoruz. İnsan sağlığını önemsiyoruz kullanmış olduğumuz hammaddelerimiz insan sağlığı açısından hiçbir tehdit unsuru taşımayan TSE VE ISO belgelerine sahip hammaddelerdir. Yani kaliteyi daha ekonomik şekilde elde edebileceği için tüketiciler bizi tercih ediyor.

► Hem ekonomik, hem kaliteli ,hem de 30 gün deneme imkânı
Bunun yanında 30 Gün Deneme süresi veriyoruz memnun kalmazsanız değişim yapıyoruz. Sanırım bu ürünü almak için teşvik edici bir unsur.

► 30 gün deneme süresi çok güzel bir uygulama. Neticede yatak alıyorsunuz rahatlık önemli. Yeni bir yıla giriyoruz ticari anlamda nasıl bir yıl bekliyorsunuz, yeni yatırımlar olacak mı?
2019 yılını verimli geçirdik. 2020 yılında Makine parkurunu genişleterek istihdama katkı sağlamak, Karamanda olmayan teknolojileri kullanarak bizimle iştirak olan diğer sektörlere hizmet verebilmek gibi planlarımız var.

► İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız. Çok teşekkür ederiz. Bizler de şehrimizde istihdan yaratan yeni işletmeleri görmekten ve onları tanıtmaktan memnun oluyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Kolay gelsin.
Biz teşekkür ederiz. Sizleri firmamızda ağırlamaktan ötürü onur duyduk. Sizlerin aracılığı ile Karaman halkının yeni yılını da kutluyoruz.

Sizler de firmanızı ya da ürünlerinizi tanıtmak için bize ulaşın. WhasApp: 05327652401 

Karaman'ın İlk ve Tek Yatak Markası
Karaman'ın İlk ve Tek Yatak Markası Gelişen şehrimiz Karaman’da işletmelerimizdeki yenilikleri ve yeni firmalarımızı tanıtmaya devam ediyoruz.