Karamandan.com

Karamandan.com

17 Kasım 2018 Cumartesi
Karaman'dan 30 işadamı geçti
Yatırım imkanlarını değerlendirmek üzere şehrimize gelen 30 işadamının Karaman programı, çeşitli ziyaretler ve bilgilendirme toplantılarının ardından verilen yemekle tamamlandı.
Kategori : Ekonomi
11 Kasım 2017 14:22
 
Karaman'dan 30 işadamı geçti

Yatırım imkanlarını değerlendirmek üzere şehrimize gelen 30 işadamının Karaman programı, çeşitli ziyaretler ve bilgilendirme toplantılarının ardından verilen yemekle tamamlandı.

Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) Başkanı Mustafa Duyar Karaman'dan.com'a yaptığı açıklamada: "Vakfımız 20 yıl önce kurulmuş ve bugünlere gelmiş bir vakıftır. Şimdi bayrağı biz teslim aldık ve bunu federasyona çevirdik. Mehmet Tutuncu, Nusret Öksüz ve özellikle Uğur Şen beyefendiye 1998'de Hollanda Karamanlılar Vakfı'nı kurdukları için teşekkür ederim. Uğur Şen başkanımın emekli olduğundan dolayı bayrağı bize verdi. Bizde Hollanda Karamanlılar Federasyonuna cevirdik alnımızın akıyla bu bayrağı hak ettiği şekilde taşımaya gayret ediyoruz. 

Amaçlarının Hollanda'daki işadamlarının memleketimize yatırım yapmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Mustafa Duyar "İş adamlarımızı yerli işadamlarıyla buluşturmak için geldik. Hollandada 450 bin türk vardır ve bunun yüzde 10'u Karamanlı'dır. 20 bin işadamından 2 bini yine Karamanlı'dır. Hollanda'da büyük iş yapan işadamlarımız var. Onlarla gurur duyuyoruz. Burada yaptığımız görüşmeler ve ziyaretler oldukça verimli geçti. Umuyoruz ki bu ziyaret şehrimize yeni yatırımlara kapı aralasın. Bizi Karaman'da ağırlayan Karaman MÜSİAD Başkanımız Ali Osman Cevher başta olmak üzere şehrin tüm yetkililerine, OSB yönetimine ve özel sektör firma yetkililerine teşekkür ediyorum. "dedi. 

KARAMANLILARI TEBRİK EDİYORUM

Öte yandan Karamanlıları tebrik eden Müsiad Hollanda kurucularından Gül Ali Alkılıç; " Hakikaten Hollanda'da Karamanlı işadamları çok aktif çalışıyorlar. Bu geziye katıldık organizasyonu yapanları tebrik ediyorum. Holandadaki gurbetçileri de tebrik ediyorum. Hollanda'da binlerce işadamımız çok başarılı. Şimdi birlikte burada yapılabilecek yatırım imkanlarını değerlendirdik. İşadamları ile buluştuk. İlgimizi dikkatimizi çeken konular oldu." dedi.

GRAND KARAMAN TERCİH EDİLDİ

Hokaf ve Musiad Rotterdam tarafından organize edilen 30'a yakın iş adamının Karaman'daki ilk durağı Grand Karaman Oteldi. Konaklamak için seçilen otelde buluşan gurbetçilerimiz sabah erkenden yoğun programa başladılar.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİLER

Misafirlerin ilk ziyareti Özel Karaman Hastanesi idi. Özel Karaman Hastanesi bir kahvaltı programında ağırladığı işadamlarına aynı zamanda sağlık kontrolünden de geçirdi. Özel Karaman Hastanesi adına şirket ortaklarından Okhan Tolga Sayan, Nezih Bülent Yavuz ve Serdar Uzunköprü misafirleri ağırladı. 

MÜSİAD BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Karaman Müsiad'ı ziyaret eden heyeti Başkan Ali Cevher kapıda karşıladı. Toplantıda konuşan Ali Cevher, yurt dışından gelen misafirlere teşekkür ederek onları Karaman'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Cevher konuklara Karaman ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Toplantı sonunda gurbetçi işadamlarına yıllar evvel çıkan yangın sebebiyle yurt dışına gitmek zorunda kalan Karamanlıların tarihini anlatan, Alaattin Uca ve Aytunç Ülker'in "Karaman Çarşı Yangını ve Avrupaya göç" adlı kitabı hediye edildi. Karşılıklı hediyeleşmelerin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile toplantı son buldu. 

ÜÇSA AMBALAJ GEZİLDİ

Firma ziyaretleri kapsamında Karaman ÜÇSA Ambalaj Fabrikası'nı ziyaret eden heyete ikramlarda bulunuldu. Üçsa Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Küçükoğlu firma hakkında iş adamlarına bilgiler verdi. Üretim bölümünü gezen iş adamları Üçsa Ambalaj’ın çalışmalarını beğendiler.

OSB'DE BİLGİLENDİRME

İşadamları Karaman OSB Müdürlüğünde yapılan sunumları izlediler. Burada OSB Müdürü Cahit Gökalp Karaman Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme yaptı. Yine Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkçı Karaman sanayisini misafirlere aktararak sorulara cevap verdi.

Ayrıca toplantıda işadamlarına Ongun A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Dereli Lojistik ve Serbest Bölge Bilgilendirme sunumu yaptı. Dereli işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada; Serbest Bölge'nin gümrük alanı dışı kabul edilen KDV ve gümrük vergisi alınmayan bölge olduğunu söyledi. Ayrıca her türlü ticari faaliyetin yapılacağı bölgede bürokratik işlemlerin tek elden yapıldığını anlattı.

AKŞAM YEMEĞİ SERTAVUL'DAYDI

Günboyu toplantı ve ziyaretlerle yorulan işadamları Sertavul'da verilen akşam yemeğinde yorgunluk attılar. Karaman MÜSİAD tarafından düzenlenen yemeğe Karaman Valisi Fahri Meral, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar,  Karaman Müsiad Başkanı Ali Osman Cevher, Rotterdam Müsiad başkanı Mustafa Duyar, Müsiad Hollanda kurucularından Gül Ali Alkılıç, Karaman AK Parti il başkanı Mehmet Er, Karaman MHP il başkanı Oktay Yılmaz ve işadamları katıldı.

Yemekte konuşma yapan Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman'ın yatırım yapılmaya uygun bir şehir olduğunu, gün geçtikçe Karamanın gelişip büyüdüğünü ve işadamlarından Karaman'a yatırım yapmalarını beklediğini söyledi. Yemekten sonra Hediye takdiminde bulunan Rotterdam Müsiad Başkanı Mustafa Duyar; Karaman Valisi Fahri Meral'e, Karaman İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar'a, Karaman Müsiad il Başkanı Ali Osman Cevher'e, Karaman AK Parti İl Başkanı Mehmet Er'e ve Karaman MHP İl Başkanı Oktay Yılmaz'a Hollanda'nın simgesi olan yel değirmeni hediye edildi. Program yemekten sonra yapılan sohbetin ardından son buldu.

LÜXOR EMLAK ZİYARETİ

Son olarak bugün sabah Karaman'daki inşaat projelerini inceleyen heyet Lüxor Emlak bürosunu ziyaret etti.

Karamanlı Gazeteci Yazar Adem Kocatürk'ün Kebikeç adlı kitabının taktimi ile program son buldu.

Hokaf ve Musiad Rotterdam tarafından organize edilen 30'a yakın iş adamı Karaman programının ardından Aksaray, Nevşehir ve İstanbul ziyaretleri için şehirden ayrıldılar.

Okunma : 3092
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Çöp evin temizlenmesi için cadde trafiğe kapatıldı
15 Kasım 2018 Okunma: 14596 Gündem
Karaman'a yeni Otel Yatırımı; New Karaman Otel Açılıyor
13 Kasım 2018 Okunma: 8587 Ekonomi
Karaman Milletvekilinin amcası ölü bulundu
15 Kasım 2018 Okunma: 7720 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın