Karamandan.com

Karamandan.com

20 Şubat 2018 Salı
Karaman’da Bir İlk; "Şanlıtürk Psikoteknik" Açıldı
Ticari araç sürücüleri için zorunlu olan psikoteknik raporunu veren ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ Karaman’da Açıldı.
Kategori : Ekonomi
22 Aralık 2017 17:53
 
Karaman’da Bir İlk; "Şanlıtürk Psikoteknik" Açıldı

Ticari araç sürücüleri için zorunlu olan psikoteknik raporunu veren ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ Karaman’da Açıldı.

Artık psikoteknik için çevre illere gitmeye gerek yok!

Ehliyetine el konulan sürücüler, ticari araç sürücüleri, yolcu ve servis sürücüleri için zorunlu olan Psikoteknik Raporunu veren ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK Karaman’da açıldı.

Karayolu  Taşıma Yönetmeliği kapsamında,ticari araç sürücülerinin yolcu ve yük taşıyabilmesi için zorunlu olan Psikoteknik Raporunu almak,edinmek artık daha kolay.Karaman halkı yıllardır,Psikoteknik için başta Konya olmak üzere çevre illere gidiyor,saatlerce yollarda perişan oluyordu.Bu da yetmezmiş gibi hiçbir geçerliliği olmayan plastik kart üstüne baskı yapılan sözde psikoteknik kartları,yasal ve geçerli olan Psikoteknik Raporu verilmeden vatandaşa satılarak kandırılıyordu, bu duruma kayıtsız kalamayan firma yetkilileri,girişimci bir ruhla kolları sıvadı ve Karaman’ın öz sermayesi olan ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİNİ kurdu.Bu sayede psikoteknik raporunu Karaman’da alabileceksiniz.

Alişahane mahallesi Turgut Özal caddesi NO:48/D Eski devlet hastanesi karşısında hizmet vermeye başlayan ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK,ülkemizde geliştirilen ilk ve tek özgün sistem ile resmi onaylı,yasal mevzuata uygun Psikoteknik Raporunu vermeye yetkili Karaman,ın ilk ve tek firması olarak,vatandaşlarımıza usülsuz yollarla rapor  ve kart satan sahtekarlardan korumayı hedefliyor.

ALO psikotek bilgi hattı olan 0338 214  34  34 ve  0553 964 05 63 irtibat numaralarıyla bilgi alabilirsiniz.Ayrıca grup halinde gelen müşterilerine indirim imkanı da sağlıyor.

PEKİ PSİKOTEKNİK NEDİR?

Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı,dikkat,hafıza,muhakeme yeteneği,hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin;Tepki hızı,göz-el-ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin,risk alma,saldırganlık,sorumluluk,öz kontrol gibi tutum,davranış ve kişililk özelliklerinin bilgisayar destekli test sistemleri kullanılarak ölçülmesidir.

KİMLER PSİKOTEKNİK ALMAK ZORUNDADIR?

Ticari amaçlı insan ve eşya taşıyan tüm sürücüler 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında her 5 yılda bir Psikoteknik Raporu almak zorundadır.2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu kapsamında belirlenmiş kural ihlalleri sonucu sürücünün ehliyeti alı konulmuş ise Ehliyetini Emniyet Teşkilatından geri alabilmek için Psikoteknik Raporu almak zorundadır.

ŞANLITÜRK PSİKOTEKNİK
Adres: Alişahane Mah. Turgut Özal Cad. NO:48/D
Eski devlet hastanesi karşısındayız.
Telefon: 0338 214  34  34 -  0553 964 05 63

Okunma : 67764
Foto galeri
Gündem haberleri
Karaman'da Feci Kaza
19 Şubat 2018 Okunma: 20180 Asayiş
Parkta bıçaklar konuştu
19 Şubat 2018 Okunma: 13351 Asayiş
Zamanla yarıştılar
16 Şubat 2018 Okunma: 11069 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın