Karamandan.com

Karamandan.com

13 Ağustos 2020 Perşembe
Kamu personeli alım ilanları
Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanında memur adaylarında aranması gereken başvuru şartları da açıklandı.
Kategori : Ekonomi
13 Şubat 2020 17:40
 
Kamu personeli alım ilanları

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanında memur adaylarında aranması gereken başvuru şartları da açıklandı. Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı başvuru şartları neler? İşte Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı ilanı detayları.
Kamu personeli alım ilanları

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanında memur adaylarında aranması gereken başvuru şartları da açıklandı. Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı başvuru şartları neler? İşte Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı ilanı detayları.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan memur alımı ilanı ile ilgili yeni düzenleme yayımlandı. Türk Akreditasyon Kurumunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 10 (on) adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna ve 17 (on yedi) adet İdari Personel kadrosuna sözlü giriş sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, her bir sınav için aşağıda yer alan “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu” nda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden aldıkları en yüksek puana göre sıralanarak, her gruptan atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Gruplar itibariyle yapılacak giriş sınavına katılma hakkı elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Adaylar “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu” nda belirtilen gruplardan yalnız birine müracaat edebilecektir. Gruplar itibarıyla sınava çağrılacak aday sayısı kadar başvurunun olmaması veya giriş sınavının açıklanması sonucunda sınavı kazanan aday olmaması hâlinde kadro ve ihtiyaç durumuna göre gruplar arasındaki sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Türk Akreditasyon Kurumuna aittir.

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı sınavı başvuru şartları

A- Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılma Şartları

Akreditasyon uzman yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için aşağıdaki şartlar aranır.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde sayılan şartları taşımak,

b) 2018 veya 2019 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden asgari KPSS puanını almış olmak,

c) Aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş en az dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarının öğrenim programlarından mezun olmak,

ç) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar). OLMASI GEREKEN: ç) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Sınav Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli

Başvurular, 13 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 25 Şubat 2020 tarihinde ve saat 23.59'da sona erecektir. Başvurular, Kurumun www.turkak.org.tr elektronik adresinde açılmış olan “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 2020” ve “İdari Personel Giriş Sınavı 2020 ” bağlantısı üzerinden online olarak yapılacaktır. Kuruma elden ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Okunma : 1552
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 9338 Sağlık
Polonyalı gençler Karaman’da faaliyete başladı
10 Ağustos 2020 Okunma: 9041 Eğitim
Düğün kavgası mahalleyi ayağa kaldırdı
12 Ağustos 2020 Okunma: 8245 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın