Karamandan.com

Karamandan.com

06 Nisan 2020 Pazartesi
İşte Karaman Vergi Rekortmenleri
Karaman'da en çok kazananlar ve en çok vergi ödeyenler listesi belli oldu.
Kategori : Ekonomi
27 Aralık 2019 12:02
 
İşte Karaman Vergi Rekortmenleri

Karaman'da en çok kazananlar ve en çok vergi ödeyenler listesi belli oldu.

2018 Yılı Vergilendirme Döneminde Karaman İl Genelinde En Fazla Gelir ve Kurumlar Vergi Beyan Eden İlk 10 Mükellefe İlişkin Liste açıklandı.

Karaman Defterdarlığı tarafından açıklanan listede bir yıllık gelir vergisi ve kurumlar vergisinde en çok vergi ödeyen şirketlerin listesi yer alıyor.

Buna göre; gelir vergiisnde liste başında ödeyeceği 900 Bin TL vergi ile Ayrancı'dan Mehmet Sandal olurken onu, Karaman'dan Emrah Konukseven takip etti. Ardından gelen Ermenek'ten Fatma Tokyürek ve Karaman'dan Celalettin Özlez, Abidin Çağlayan, ismi açıklanmayan iki kişi, Abdülkadir Aydın ve necati Babaoğlu gelir vergisi listesinde ilk ona girdiler.

Kurumlar vergisinde ise liste başında sırasıyla, 26 Milyon TL ile Bifa, 3. Milyon TL ile Duru ve yaklaşık 3 Milyon TL ile Anı bisküvi gelirken bunları Bifa Mukavva, Üçsa Ambalaj, Göçmen Makine, Küçüker İnşaat, ve Sam Makine takip etti.

2018 yılı en fazla gelir vergisi beyan eden mükellefler;

2018 yılı en fazla kurumlar vergisi beyan eden mükellefler;

Mehmet Sandal Kimdir?

Karaman'da yaklaşık 2.6 Milyon vergi matrahı ve 900 Bin TL vergi tahakkuku ile en çok kazanan ve en çok vergi ödeyen kişi olan Mehmet Sandal Kimdir?

İstanbul Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İSİDEF) Başkanı Karaman Ayrancılı Mehmet Sandal Ayrancı'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Konya'da, üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bitirdi. İş hayatına, çocuk yaşta başlayan Sandal, ortaokul iki de, altı lira yevmiye ile fırın işçiliği yaptı. İlk sigortalı işi ise lise döneminde oldu. Üniversite sonrasında  Balıkesir çimento da 5 ay çalışma hayatı var. Şu anda ülkenin önde gelen sanayicilerinden olan Mehmet Sandal İSİDEF başkanı.

Okunma : 15124
Foto galeri
seç
guney sigorta
atsepete
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
03 Nisan 2020 Okunma: 32352 Gündem
Karaman'da Berendi Köyü Karantina Altına Alındı
02 Nisan 2020 Okunma: 20072 Gündem
Mut'ta engelli genç darp edildi
02 Nisan 2020 Okunma: 16848 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın