Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ocak 2021 Perşembe
Güneş Paneli Sistemi
Güneş ışınlarının, silikon hücreleri sayesinde panel aracılığı ile elektriğe dönüştürülmesine güneş paneli denir.
Kategori : Ekonomi
02 Aralık 2020 20:13
 
Güneş Paneli Sistemi

Güneş ışınlarının, silikon hücreleri sayesinde panel aracılığı ile elektriğe dönüştürülmesine güneş paneli denir. Son yıllarda kullanımı sıkça artan güneş paneli sistemi, her alanda kullanılabilen alternatif ısı ve ışık kaynağı olarak tercih edilmektedir. Böylelikle, doğal enerji kaynaklarının en önemlisi olan güneş ışınlarından yararlanılarak elektrik tüketiminden tasarruf sağlanır. Günümüzde evlerde kullanımın dışında birçok okul, fabrika, işyerlerinde, Teknolojinin olduğu her yerde güneş panelleri kullanımına geçilmiştir.

 Güneş Panelleri Nasıl Çalışır?

Güneş panelleri diğer bir değişle güneş pilleri, güneşten gene güneş ışınlarını elektriğe dönüştürmek için tasarlanmıştır. özellikle iklim şartlarının uygun olduğu yerlerde tam verim sağlanır. Güneş ışınlarının panellerin üzerinde bulunan güneş hücrelerine yansımasıyla elektrik akımı meydana gelir. Güneş ışınları yenilebilir bir enerji kaynağı olduğundan, pek çok alanda kullanılabilmektedir. Binaların dışında, deniz araçlarında, trafik levhalarında, enerji santrallerinde, kısacası teknolojinin olduğu her yerde güneş enerjisinden faydalanılmaktadır.

Güneş Paneli İle Kullanılabilir Elektrik Nasıl Üretilir?

Günlük hayatta, solar güneş paneli ile elektrik üretilebilir. Solar enerji paneli denilen sistem ile güneş enerjisi doğrudan elektrik akımına dönüştürmek mümkündür. Bina yapısına uygun güneş panelleri, çatıya yerleştirilerek farklı açılardan gelen güneş ışıklarını üzerine çekmesi sağlanır. Panellerin üzerindeki güneş hücreleri üzerine düşen fotonlar, doğru akımdan yönlendirilerek elektrik şebekesine aktarılması sağlanır. Elektrik şebekesinde düzenlemeler ve frekans ayarları yapıldıktan sonra, bina elektrik hattı kullanıma açılır. Güneş panelleri çeşitliliği ve büyüklüğü açısından önemli olduğundan, bina yapısı iyi analiz edilerek ona uygun güneş paneli monte edilmelidir.

 Güneş Paneli Çeşitleri ve Fiyatları

 Güneş paneli çeşitleri kullanım şekillerine göre farklı çeşitleri vardır:

 * Monokristal Güneş Paneli

 * Polikristal Güneş Paneli

 * İnce Film Güneş Paneli

 * Esnek Güneş Paneli

 * Saydam Güneş Paneli

Güneş enerji sisteminin verimliliği ve kullanım şekline göre uygun güneş panelleri kullanılır. Güneş panel sisteminin koşullara uygun olması, mevsim ve iklim şartlarının elverişli olması verimini arttırır. güneş paneli fiyatları, çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Güneş enerji sisteminde uzman deneyim ve tecrübesi ile hizmet vermekte olan, solar güneş paneli firmamızdan, güneş paneli sistemleri ile ilgili, fiyat, montaj ve her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Okunma : 395
sağlam pen
Yavuzlar iplik
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 24643 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 17443 Gündem
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 17042 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın