Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Fakıoğulları sektöre hızlı girdi
KARAMANLI GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN 1 MİLYON EURO’LUK İHRACAT Karaman'ın genç iş adamları makine alanında sektör devi Avrupa ülkesine 1 Milyon Euro’yu aşan ihracat yaptı.
Kategori : Ekonomi
12 Kasım 2020 08:21
 
Fakıoğulları sektöre hızlı girdi

KARAMANLI GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN
1 MİLYON EURO’LUK İHRACAT


Karaman'ın genç iş adamları makine alanında sektör devi Avrupa ülkesine 1 Milyon Euro’yu aşan ihracat yaptı.

Karaman'da kısa süre önce kurulan Fakıoğulları Dış Ticaret Ltd. Şti. bir ilke imza atarak, makine sektörünün devlerinden Almanya'ya maske makinesi sattı. Emre Altun ve Efraim Altun kardeşlerin girişimi ile kurulan Fakıoğulları Dış Ticaret Ltd. Şti. ürettikleri günümüzün en büyük ihtiyaçlarından olan maske üretim makinesini sektörün devlerinden olan Almanya'ya satma başarısı gösterdi.

DÜNYA STANDARTLARININ ÜZERİNDE
Tam otomatik ultrasonik maske makinesi ile üretilen maskeler, koruyuculuk boyutunda dünya standartlarının üzerine çıktı. Karaman Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Fakıoğulları Dış Ticaret Şirketi tarafından üretilen ve el değmeden 24 saatte 170 Bin adet maske üreten makine ikinci sevkiyatını yaptı. BFE %99.4 oranı ile dünya standartlarının üzerine çıkılan özel kumaşların kullanıldığı makine dünya pazarına açılıyor. 

KARAMAN ADINA GURURLUYUZ
Maske yapımında kullanılacak olan kumaşların ve yardımcı ürünlerini de Türkiye’den tedarik edecek olan firma yetkilileri Emre Altun ve Efraim Altun yaptıkları açıklamada, yorucu ve zahmetli bir çalışmanın sonunda güzel bir iş başardıklarını, Almanya gibi bir ülkeye daha iyisini yapabildiklerini gösterdikleri için de Karaman adına gururlu olduklarını dile getirdiler.

Okunma : 24336
Foto galeri
sağlam pen
Yavuzlar iplik
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21700 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7513 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6142 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın