Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2019 Pazartesi
Faizsiz Ev Sahibi Olmak
Sizler gibi ev sahibi olmak isteyen çok sayıda tüketici bulunmaktadır.
Kategori : Ekonomi
24 Haziran 2019 09:06
 
Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Sizler gibi ev sahibi olmak isteyen çok sayıda tüketici bulunmaktadır. Birçok kişi için adeta kredi çekmeden ev sahibi olmanın imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden insanlar faiz ödemeden kredi çekerek ev sahibi olma düşüncesi içerisindedirler. Bugün sizlere kredi çekmeden faizsiz ev sahibi nasıl olunur bunlardan bahsedeceğiz. Son yıllarda ülkemiz içerisinde başlatılmış olan faizsiz ev almak ve sıfır faiz ile konut kredilerini kullanarak çok sayıda tüketici ev sahibi olmaktadır. Faizsiz ev almak istiyorum düşüncesi sizlerde de var ise inşaat firmaları, katılım bankaları ve çeşitli kuruluşlar aracılığı ile bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Günümüz içerisinde bankaların konut kredileri vermesinden dolayı doğrudan bu sektör üzerinde bir etkiye sahip olmaktadır. Bundan dolayı bu bankaların kredi üzerinde gerçekleştirdikleri faiz artış oranları konut satış oranları üzerinde bir değişiklik meydana getirmektedir. Bu düşüşten rahatsız olan inşaat firmaları bir araya gelerek ortaklıklar oluşturmaktadırlar. Bu ortaklık üzerinde gerçekleştireceğiniz bir başvuru sonucunda sizlere sıfır faiz üzerinden kredi tahsis edilmektedir. Hatta sizlere tahsis edilen bu kredilerin 60 ay gibi bir vadesi bulunmaktadır. Lakin bu uygulamadan yararlanacakların bilmeleri gereken bir tüyo bulunmaktadır. Başvuruda bulunacakları inşaat projesinin sıfır faiz olduğundan emin olmaları gerekmektedir.

Faizsiz taksitle ev almak istiyorum diyen kişilerin tercih edebilecekleri bir diğer seçenek ise Eminevim, Birevim ve Fuzulev gibi kuruluşlardır. Bu kuruluşlar prensip olarak ev sahibi olmak isteyen tüketicileri bir araya getirmektedirler. Bu sistem içerisinde satın alınacak olan evin değeri tespit ediliyor daha sonra ise kaç ay vade taksit ile ödemesine devam edileceğine karar veriliyor. Bu işlem sürerken o ay kime ev çıkacağı gerçekleştirilen kura sonucunda belirlenmektedir.

Son olarak tüketicilerin ev sahibi olmak adına tercih edebilecekleri bir seçenek ise katılım bankalarıdır. Bu bankalar İslami usuller çerçevesi içerisinde bir kazanç elde etme düşüncesi içerisindedir. Bu hizmet içerisinde bulunmakta olan çeşitli bankalar bulunmaktadır. Tercih edilme bakımında diğer seçenekler kadar ilgi görmektedir. Fakat diğer seçeneklere nazaran en maliyetli çözümün bu seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Okunma : 1007
Gündem haberleri
Elması para etmeyen çiftçinin türkülü isyanı
18 Ekim 2019 Okunma: 9728 Magazin
Karaman'da balık sezonu hareketli başladı
17 Ekim 2019 Okunma: 8159 Ekonomi
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 7372 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın