Karamandan.com

Karamandan.com

06 Nisan 2020 Pazartesi
Dolar'ın gözü faiz kararında!
ABD-İran gerginliğini geride bırakan piyasalar yarın açıklanacak faiz kararını bekliyor.
Kategori : Ekonomi
15 Ocak 2020 10:09
 
Dolar'ın gözü faiz kararında!

ABD-İran gerginliğini geride bırakan piyasalar yarın açıklanacak faiz kararını bekliyor. Dolar güne 5.90'ın altında başlarken uzmanların bir kısmı yarın faiz indirilmesini bir kısmı da faizlerin sabit bırakılmasını bekliyor.

Düne 5.87 liradan başlayan dolar/TL kasım ayı sanayi üretim verilerinin beklentileri karşılamamasıyla 5.89'un üzerine tırmanmıştı. Kasım ayında Sanayi Üretim Endeksi, yüzde 5.8'lik beklentiye karşın,  yıllık yüzde 5.1 yükseldi.

Dolar yeni güne ise 5.8876 liradan başladı. 

Bugün gözler Beyaz Saray'da imzalanacak ABD-Çin Birinci Aşama Ticaret Anlaşması'nda olacak. Anlaşmanın imzalanacağı önceden açıklandı.

DETAYLAR ETKİLİ OLABİLİR

Dolayısıyla sadece imzaların atılması piyasalarda muhtemelen önemli bir etkiye yol açmayacak.  Ancak anlaşmanın detayları ve kapsamı, bazı bilgiler sızdırılmış olsa da, tam olarak bilinmiyor. Anlaşma detayları iki ülke arasında devam eden ticaret geriliminin kalıcı olarak sona ermesi yolunda ne kadar büyük bir adım atılıp atılmadığını gösterecek. 

Yurtiçinde ise aralık ayı konut satış istatistikleri açıklanacak ama bunun kurda bir etkisi olması beklenmiyor. Piyasalar artık yarın Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun alacağı faiz kararını bekliyor. 

Okunma : 589
maboto
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
atsepete
Gündem haberleri
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
03 Nisan 2020 Okunma: 32377 Gündem
Karaman'da Berendi Köyü Karantina Altına Alındı
02 Nisan 2020 Okunma: 20084 Gündem
Mut'ta engelli genç darp edildi
02 Nisan 2020 Okunma: 16857 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın