Karamandan.com

Karamandan.com

11 Ağustos 2020 Salı
DEVLET KARAMAN'DA KONUT VE TAŞIT SATACAK ARAZİ KİRAYA VERECEK
KARAMAN ÇEVRE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU KONUTLARI SATIŞI, TARIMSAL AMAÇLI KİRALAMA VE TAŞINIR SATIŞ İHALE İLANINI DUYURDU.
Kategori : Ekonomi
09 Temmuz 2020 18:12
 
DEVLET KARAMAN'DA KONUT VE TAŞIT SATACAK ARAZİ KİRAYA VERECEK

KARAMAN ÇEVRE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU KONUTLARI SATIŞI, TARIMSAL AMAÇLI KİRALAMA VE TAŞINIR SATIŞ İHALE İLANINI DUYURDU.

Kamu konutlarının satılarak ekonomiye kazandırılması amacıyla Karaman'da bulunan Hazineye ait 24 adet kamu konutunun satış ihalesi 21 – 22 Temmuz 2020 tarihlerinde Milli Emlak Müdürlüğümüzce yapılacak.

Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Lojmanların Satış İhaleleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesi (https://www.milliemlak.gov.tr/) ile Müdürlüğümüz (https://karaman.csb.gov.tr/) internet sitesinde yayımlanmaktadır.

DEVLETE AİT KONUTLAR SATILACAK

Kamu konutlarının satışı ilanda belirtilen ihale saatine kadar ilanda belirtilen belgelerle birlikte ihale komisyonuna başvuranlar arasında, belirlenen bedel üzerinden başlamak kaydıyla açık artırma usulü ile yapılacak olup en yüksek bedeli teklif eden isteklinin teklif ettiği bedel uygun bedel olarak kabul edilecektir.

Satışı Yapılacak Kamu Konutlarına ilişkin;

Kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulan kamu konutlarından ihalenin yapıldığı tarihte; adlarına görev, sıra ve hizmet tahsisli kamu konutu tahsis edilen (şartlı tahsisler dâhil) ve fiilen konutta oturanlar öncelikli alım hakkına sahiptir.

Satış ihalesi, varsa öncelikli alım hakkı ve sahibi belirtilmek suretiyle on beş iş günü içinde onaylanır. Öncelikli alım hakkı bulunanlara, ihalenin onaylandığı tarihten itibaren beş iş günü içinde ihale bedelini ve ödeme koşullarını gösteren tebligat yapılır ve bu durum şartnameye eklenir. Bu durum eş zamanlı olarak en yüksek teklif veren istekliye de bildirilecektir.

Öncelikli alım hak sahibinin kamu konutunu satın almak istemediğini bildirmesi, süresi içerisinde herhangi bir bildirimde bulunmaması ya da yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, en yüksek teklifi veren istekli tarafından satış bedeli peşin veya Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen şekilde en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda ve taksitlerle kanunî faizi ile birlikte ödenebilmektedir.

Öncelikli alım hak sahibinin; kamu konutunu satın almak istemesi ve süresi içerisinde satış bedelini peşin olarak ödemesi veya peşinatı ödeyerek Taksitli Satış Sözleşmesini imzalaması halinde bu durum İhalede en yüksek teklifi veren istekliye bildirilecektir.

4706 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 17 nci maddesinin dördüncü fıkrasının (p) bendi gereğince, mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler, vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan kamu konutu, satış tarihini takip eden yıldan itibaren beş yıl süre ile emlak vergisine tâbi tutulmamaktadır.

TARIM ARAZİSİ KİRALAMA VE TAŞIT SATIŞI

23 Temmuz 2020 tarihinde ise Sudurağı Kasabası sınırları içerisinde bulunan 8 adet taşınmazın tarımsal amaçlı kullanılmak üzere 5 yıllığına kiralama ihalesi ile 3 adet taşıtın satış ihalesi yine Milli Emlak Müdürlüğümüzce yapılacaktır.

Kamu konutu satış, taşınmaz kiralama ve taşınır satışına ilişkin ilan aşağıda yer almaktadır.

Ayrıca belirtilen ilan Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) ilan panosunda da ilan edilmiş olup, ayrıntılı bilgi almak isteyen hak sahibi veya vatandaşların Milli Emlak Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir.

Okunma : 7853
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Feci Kaza! Baba Yaralı, Oğlu Hayatını Kaybetti
08 Ağustos 2020 Okunma: 18196 Asayiş
Karaman'da tartıştığı kız kardeşini silahla yaraladı
07 Ağustos 2020 Okunma: 10199 Asayiş
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 8889 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın