Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mart 2019 Pazartesi
Cilt Bakımının Önemi
Cildiniz sağlığınızı yansıtır.
Kategori : Sağlık
14 Ocak 2019 09:59
 
Cilt Bakımının Önemi

Cildiniz sağlığınızı yansıtır. Vücudunuzun tuvali ve en değerli varlıklarından biridir. İyi cilt bakımı için, değerli varlığınızı dış (ve iç) kuvvetlerden koruyan sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeye başlayın. Bu alabileceğin tek cilt, bu yüzden günlük alışkanlıkların her şey demek.

Cilt bakımı , cilt bütünlüğünü destekleyen, görünümünü geliştiren ve cilt koşullarını hafifleten çeşitli uygulamalardır. Beslenme, aşırı güneş ışığına maruz kalmanın önlenmesi ve yumuşatıcıların uygun kullanımını içerebilir. Görünümü geliştiren uygulamalar arasında kozmetik kullanımı , botulinum , pul pul dökülme , dolgu maddesi, lazer yenileme , mikrodermabrazyon , kabukları, retinol tedavisi bulunur. Cilt bakımı, çok kuru veya çok nemli olan cilt gibi dermatitin önlenmesi ve cilt yaralanmalarının önlenmesi gibi birçok ortamda günlük rutin bir prosedürdür.

Oje gibi makyajınızı tamamlayan öğelerde cilt bakımına girmektedir. Bu tarz şıklığınızı tamamlayan dokunuşlar, güzelliğinizi ortaya çıkarmaya birebirdir.

İşte bazı temel cilt bakımı ipuçları:

Cildinizi günlük temizleyin ve nemlendirin. Yüzünüzü günde iki kez yıkayın - sabah bir kez ve gece yatmadan önce bir kez. Cildinizi temizledikten sonra, bir toner ve nemlendirici ile takip edin. Tonerler, temizlerken kaçırmış olabileceğiniz ince yağ, kir ve makyaj izlerini temizlemeye yardımcı olur. Yağlı cilde sahip kişiler için bile nemlendirme gereklidir. Cilt tipinize en uygun nemlendirici satın alın (kuru, normal veya yağlı).

Güneşi engelleyin. Zamanla, güneşten gelen ultraviyole (UV) radyasyona maruz kalmak ciltte kırışıklıklar, renk atmaları, çiller veya yaşlılık lekeleri gibi birçok değişikliğe neden olur.

Cilt problemleri için profesyonel yardım isteyin. Cildiniz mükemmel olmayacak. Kuru ya da yağlı olabilir; diğer birçok konuda, döküntü ve sivilce gelişebilir. Sorunu , yerel salonunuzdaki bir cilt estetiği veya daha ciddi cilt problemleri için bir dermatolog olan profesyonel bir cilt uzmanıyla çözün.

oje.gen.tr sitemizde, cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı, cilt sorunalrı, anne,çocuk, sağlık gibi bir çok konuda sizlere önemli detayları içeren bilgiler vermekteyiz...

 

Okunma : 449
guney sigorta
ak parti
maboto
tekin
Gündem haberleri
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 18657 Hava Durumu
Karamanlı Asker Şehit Oldu!
23 Mart 2019 Okunma: 16806 Asayiş
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7880 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın