Karamandan.com

Karamandan.com

20 Kasım 2018 Salı
Benzin ve Motorine Rekor Zam
Bu Gece Yarısı İtibariyle Benzin ve Motorine Rekor Zam Geliyor.
Kategori : Ekonomi
11 Kasım 2017 01:03
 
Benzin ve Motorine Rekor Zam

Bu Gece Yarısı İtibariyle Benzin ve Motorine Rekor Zam Geliyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan araç sahiplerini üzecek bir zam açıklaması daha geldi.

Son zamanlarda benzine yapılan zamlar vatandaşları üzerken, yeni bir zam daha araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamaya göre benzine gelen bu üçüncü zammın nedeni durmak bilmeyen dolar artışı. En son 30 Ekim'de yapılan son zam üzerine gelen, yeni zamlı benzin fiyatlarının perşembe ve cuma günlerinden itibaren geçerli olması bekleniyor. İşte, güncel benzin fiyatları ve benzin zammına ilişkin tüm detaylar.

9-10 KASIM'DA YENİ BENZİN ZAMMI GELİYOR

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından benzin zammına ilişkin yapılan açıklamada, "7-8 Kasım 2017 tarihlerinde motorinde fiyat değişikliği beklenmiyor. Benzin grubunda ise perşembe veya cuma gününden geçerli olmak üzere fiyat artışı beklenmektedir" denildi. 

9 Kasım Perşembe günü itibariyle İstanbul benzin fiyatları; 5.48 liradan, 5.61 liraya yükseldi. 

BENZİNE 13 KURUŞ ZAM GELECEK!

Rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteren benzin fiyatlarının litresine 13 kuruş zam yapılacak. Yeni zamla birlikte benzinin litre fiyatı Ankara'da ortalama 5,66 TL'ye, İstanbul'da 5.61 TL'ye, İzmir'de ise 5.63 TL'ye çıkacak. Benzinin ardından motorine de cuma veya cumartesi günü 10-12 kuruş zam yapılması bekleniyor. 

MOTORİN ZAMMI 11 KASIM'DA!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın (PÜİS) twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik beklendiği için 11 Kasım 2017 tarihinden geçerli olmak üzere motorinde 10-12 kuruş fiyat artışı beklenmektedir." denildi. Benzin zammı ardından gelen motorin zammı durumunda, motorin son fiyatı 5 lirayı aşmış olacak.

SON ZAM 31 EKİM'DE YAPILMIŞTI

Daha önce 24 Ekim'de yapılan ilk zam üzerinde gelen ikinci zammı haber veren Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından benzin fiyatlarına ilişkin yapılan açıklamada, "31 Ekim 2017 tarihinden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı benzin grubunda 12 kuruş motorinde ise 17 kuruş fiyat artışı meydana gelmiştir." ifadelerini kullanılmıştı.

Okunma : 5174
Foto galeri
gultes c6
GÜNEY EMLAK
Aktekke
Gündem haberleri
Komşusunu öldürüp çocuklarını yaralayan zanlı polise teslim oldu 
17 Kasım 2018 Okunma: 9473 Asayiş
Acı hayat hikayesi 25 yıl sonra ortaya çıktı
17 Kasım 2018 Okunma: 8273 Yaşam
Misafirlikten döndüklerinde evlerini bu halde buldular
16 Kasım 2018 Okunma: 6562 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın