Karamandan.com

Karamandan.com

04 Temmuz 2020 Cumartesi
Alanya’da Gezilecek Yerler ve Alanya Otelleri
Plajları, denizi, doğası, otelleri ve tarihi zenginlikleri ile Alanya’da benzersiz bir tatilin kapılarını açabilirsiniz.
Kategori : Gündem
04 Aralık 2019 09:37
 
Alanya’da Gezilecek Yerler ve Alanya Otelleri

Plajları, denizi, doğası, otelleri ve tarihi zenginlikleri ile Alanya’da benzersiz bir tatilin kapılarını açabilirsiniz. Yaz aylarının turizm açısından en hareketli bölgelerinden biri olan Alanya, yabancı turistlerin de ülkemizdeki gözde tatil rotalarından bir tanesidir.  Turizm cenneti olan bölgedeki Alanya otelleri de oldukça gelişmiş hizmet olanaklarıyla tatil severlere eksiksiz bir tatil sunmaktadır. Birçok gezilip görülecek yerin bulunduğu Alanya’da sizler için küçük bir gezi listesi oluşturuyoruz:

Alanya Kalesi ve Surlar: Helen döneminden bu yana kadar ayakta kalmayı başaran bu kale Roma, Bizans, Kıbrıs, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine de tanıklık etmiştir. Tam 10 hektarlık alanda yer alan ve 83 kule ile 400 sarnıçtan oluşan bu dev kale ve surlarını Alanya’da görmenizi tavsiye ederiz.

Tersane: Sultan Keykubat tarafından 1228 senesinde yaptırılan Tersane, 5 adet dehlizden oluşmaktadır. Yapımından sonra Alaaddin Keykubat’ın “ İki Denizin Sultanı “ ünvanı almasına vesile olan Tersane’yi de gezi listenize eklemenizi öneririz.

Kızıl Kule: Yine Sultan Keykubat’ın emri ile yapılan yapıtlardan biri olan Kızıl Kule, 13. Yüzyılda yapılmıştır ve o dönemin deniz savunması adına yapılan en iyi kulelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. 30 metre yüksekliğinde ve sekizgen şeklinde olan Kızıl Kule, tersaneyi ve limanı korumak amaçlı yapılmıştır.

Syedra Antik Kenti: Alanya’ya yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alan Syedra Antik Kenti, Asar Tepesi üzerinde muhteşem bir konuma sahiptir. M.Ö. 7. Yüzyıla ait olduğu düşünülen bu kent, antik çağlardan kalma Alanya’nın en önemli tarihi zenginliklerinden birisidir.

Kleopatra Plajı: Eşsiz bir güzelliğe sahip olan Kleopatra Plajı, Damlataş Plajı’nın bitiminden itibaren başlamaktadır. 2 kilometre uzunluğa sahip bu plaj adını burada denize girdiği rivayet edilen Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan almaktadır. Alanya’da deniz, kum ve güneşin keyfini en iyi şekilde çıkarabileceğiniz yerlerden biri olan Kleopatra Plajı’na mutlaka gitmenizi öneririz.

Alanya ve Antalya Otelleri ile Eksiksiz Bir Tatil

Alanya erken rezervasyon fırsatlarıyla tatilin keyfini en ekonomik fiyatlarla çıkarabileceğiniz indirim oranlarını yakalayabilirsiniz. Erken rezervasyon döneminde sunulan %50’ye varan erken rezervasyon indirimleri tatilinizi yarı yarıya daha uygun fiyatlarla rezerve etme fırsatını sunuyor. En iyi Alanya otelleri bile erken rezervasyon fırsatlarıyla cazip fiyat teklifleriyle tatil severlerin karşısına çıkabilmektedir. Alanya otel fiyatları erken rezervasyon fırsatlarına ek olarak birçok indirim ve kampanya ile birlikte çok daha avantajlı seviyelerde karşınıza çıkabilmektedir.

Alanya balayı otelleri de balayı çiftleri için eşsiz bir balayı tatilinin kapılarını açmaktadır. Romantik ve eğlenceli bir tatil yaşayabileceğiniz Alanya’da masal tadında bir balayı tatilini yaşayabilirsiniz.

Su kaydıraklı Alanya otelleri de yaz aylarında havuz keyfini eğlence ile buluşturmak isteyen tatil severler için ideal bir seçenek oluşturuyor. Touristica ile Alanya otelleri rezervasyon fırsatları tatil severlere rüya gibi bir tatili çok cazip olanaklarla sunabiliyor.

Okunma : 928
Gündem haberleri
Tek Ailesinin Acı Kaybı
30 Haziran 2020 Okunma: 19262 Yaşam
Karaman’da bir fabrika virüs nedeniyle üretimi durdurdu
01 Temmuz 2020 Okunma: 18908 Ekonomi
SON DAKİKA: Tuvalette can verdi
30 Haziran 2020 Okunma: 10039 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın