Karamandan.com

Karamandan.com

13 Ağustos 2020 Perşembe
18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır
Her yaşta ihtiyaç olduğu gibi 18 yaş altı kredi kartı ihtiyacı olabiliyor.
Kategori : Ekonomi
06 Aralık 2019 09:21
 
18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır

Her yaşta ihtiyaç olduğu gibi 18 yaş altı kredi kartı ihtiyacı olabiliyor. En az bir teminatın veya garantörün olması halinde 18 yaş altı kredi kartı alımı kullanımı mümkün olabiliyor. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve 18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır merak ediyorsanız; çoğu bankanın 18 yaş altı kredi kartı kullanmak isteyen çocuklar için anne ve babanın da bankaya aynı anda başvuru yapma şartını koştuğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun sebebi ise çocuğun var olan tüm borçlarının anne ve babaya da bağlayıcı olmasıdır. Bu durum medeni hukuk alanında anne ve babanın ayrı ayrı razı olması gereken bir durumdur.

18 yaşından küçük olan çocukların kredi kartı alabilmesi için mutlaka bir banka hesabı açtırmış olması gerek. Bu doğrultuda kendi adına doğrudan banka hesabı açtıramayan çocukların anne ve babası ile beraber aynı anda banka şubesine gitmesi ve anne, babasından en az birinin çocuğun banka hesabına yetkili olarak tanımlaması gerekir. Fakat burada bir detay vardır hesaba yetkili olarak tanımlanan kişinin tam yetkili olması en önemli detaylardan biridir. Çünkü 18 yaşından küçük çocuklar hukuk alanında tam ehliyet sahibi değildir. Ve bu sebep ile verilmesi gereken kararları verecek olan kişinin tam ehliyetli olması gerekiyor.

Anne ve babası ile birlikte bankaya gidip hesap açtıran 18 yaş altı olan çocuk krediyi hemen o an kendi adına alabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey o an yetkiliden bunu talep etmek. Bunun için yapılması gereken ekstra bir prosedür, evrak işlemi yoktur. 18 yaşına giren çocukların hukuk alanında tam ehliyetli sayılması mümkün değildir. Tam ehliyetli olabilmesi için 18 yaşını tam doldurmuş olması gerekir. 18 yaşından küçük çocuklar da anne ve babalarıyla ile beraber banka şubesine gidip en az bir velisini hesaba tam yetkili yapmak şartı ile kredi karttı çıkarttırması mümkündür.

18 Yaş Altı İçin Kredi Kartı

18 yaş altı için kredi kartı alabilmenin ilk adımı, bir bankadan hesap açmaktan geçmektedir. Çocukların hesap açılışı tamamlandıktan sonra kredi kartı başvurusu iletme imkânı yoktur. Kredi kartı iletme imkânı sadece hesaplarına tam yetkili olan anne veya babanın çocuğu adına kredi kartı başvurusu iletme olanağı vardır. Bu aşama sonunda çocuğa gönderilen kredi kartı yine çocuğun ismi ile gönderilecek ve çocuğun cari hesabına bağlı olacaktır. Kredi kartı başvurusu 18 yaş altı sebebi ile yasalar nedeni ile alamaz. Fakat bazı bankalar 18 yaşını doldurmamış kişilere de kredi kartı vermektedir. Kredi kartı başvurusu ve alımında üst yaş sınırı yoktur. Kredi kartı alma şartları sadece yaşa bakmadan birden fazla nedene bağlıdır.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Mevzuat gereği ile tüm bankalar 18 yaş altı çocuklara hesap açabilirler. Fakat bazı bankalar 18 yaş altı çocuklara kredi kartı verme imkânı da sağlamıştır.  18 yaş altı kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Akbank, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank, TEB ve Garanti bunlar 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar.

Akbank 18 Yaş Altı Kredi Kartı Exi26

Akbank üniversite öğrencilerine yönelik çıkarttığı exi26 kredi kartı ile 26 yaşından küçük olan tüm gençlere sadece kendilerine özel kredi kartı sunmaktadır. Exi26 kredi kartına sahip olan gençler ilk bir yıl boyunca kredi kartı aidatı ödemezler.

Halk Bank24 Jet

Halkbank’ın Bank24 Jet isimli kredi kartı öğrenciler tarafından sık kullanılmaktadır. Yüksek limiti sayesinde üniversite ve üniversite dönemi sonrasında da kullanılmaya devam edilmektedir. 18 yaşından küçüklerin de sahip olabileceği Bank24 Jet kartı ile kredi kartının yanı sıra banka kartı tanımlanması da yapılabilmektedir. 

Yapı Kredi 18 Yaş Altı Kredi Kartı Play Kart

Play kartı ile öğrencilere yönelik olan Yapı Kredi yapılan tüm harcamalarda World puan kazanımı sağlıyor. Nakit ihtiyacı olduğunda nakit avans çekimi yapılan öğrencilerin buna ek olarak yaptıkları çekimi taksitlendirebiliyor.

PTT 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veriyor Mu?

PTT direk olarak kendi adı altında ve kendi logosu basımı şeklinde kredi kartı vermiyor. Fakat anlaşmalı olduğu 5 banka ile size bahsettiğimiz başvuru yolları ile başvuru yaptığınız sürece kredi kartı imkânı sunuyor.

PTT İle Anlaşmalı Bankalar

1.TEB Jet

2.Denizbank

3.Burgan Bank

4.ING Bank

5.Aktif Ban

Okunma : 1494
Gündem haberleri
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 9337 Sağlık
Polonyalı gençler Karaman’da faaliyete başladı
10 Ağustos 2020 Okunma: 9039 Eğitim
Düğün kavgası mahalleyi ayağa kaldırdı
12 Ağustos 2020 Okunma: 8170 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın