Karamandan.com

Karamandan.com

21 Kasım 2017 Salı
YETENEK TARAMALARI DEVAM EDİYOR
TEPEBAŞI KÖYÜ’NDE ATLETİZM YETENEK TARAMASI YAPILDI.
Kategori : Eğitim
14 Kasım 2017 16:15
 
 YETENEK TARAMALARI DEVAM EDİYOR

TEPEBAŞI KÖYÜ’NDE ATLETİZM YETENEK TARAMASI YAPILDI.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen atletizm seçmeleri devam ediyor.

Ermenek’te Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan atletizm yetenek taramaları belde ve köylerde yapılan yetenek taramaları ile devam ediyor.
 
İlk olarak Güneyyurt Ortaokulu’nda gerçekleştirilen atletizm seçmelerine farklı yaş kategorilerinden 150 öğrenci katıldı. 

Atletizm antrenörü Melihşah Katman tarafından uygulanan yetenek seçmelerinin ikinci durağı ise Tepebaşı Ortaokulu oldu. 2004-2007 doğumlu öğrenciler arasında yapılan seçmelere 110 öğrenci katıldı. Yaş kategorilerine göre uygulanan testlerde öğrenciler 1,5 kilometre, sürat testi ve temel motorik özellikler test bataryasından geçti.

Okul Müdüründen Öğrencilere Destek

Tepebaşı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen yetenek taramalarında öğrencileri yalnız bırakmayan okul müdürü Ahmet İlgun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamanın öğrencilere pozitif enerji vereceğini belirtti. Yapılan testler sonunda yetenekli öğrencilerin gün yüzüne çıkacağına da değinen İlgun, “Okulumuzda keşfedilmeyi bekleyen öğrencilerimiz var. Böyle bir uygulama ile yetenekli öğrencilerimizin keşfedilerek Türk sporuna kazandırılacak olması bizleri mutlu ediyor. Ayrıca öğrencilerimizin yıl içerisinde yapılacak atletizm yarışmalarında da okulumuz adına güzel başarılara imza atacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Ermenek’te devam eden yetenek taramalarının gençlik adına çok önemli olduğunu vurgulayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık da, “ İlçe ve beldelerimizde ki yetenekli çocuklarımızın keşfedilip bu gençlere sahip çıkılması gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda İlimizde ve Ermenek ilçemizde düzenlenen Çocuk Atletizmi projesi ile birçok gencimize ulaşmayı başardık. Şuanda Ermenek ilçemizde devam eden yetenek taramaları daha çok gencimize ulaşmamızı sağlıyor.

Bu yetenekli çocuklarımızı, topluma kazandırmak, onları hayallerine ulaştırmak ve bunun yanı sıra sporun disiplin, özgüven ve ahlaklı kişilik gibi evrensel değerleriyle şekillenerek topluma katkı sağlamak için çalışmalarımız farklı okullarımızda devam edecek. İnşallah buralardan çıkan gençlerimiz aldıkları başarılarla bizlere en güzel hediyeyi verecektir” dedi.

Okunma : 494
Foto galeri
Göksu Emlak
yg makina
Aktekke
akyürek
gultes c6
Gündem haberleri
Taraftar ile polis arasında arbede
19 Kasım 2017 Okunma: 20784 Spor
Polis Karakolu civarında silahlı saldırı
20 Kasım 2017 Okunma: 11356 Asayiş
Yaşı Kadar Para Verdiler Vermedi
20 Kasım 2017 Okunma: 10163 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın