Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
YKS'nin kazananları Özel Karaman Başarı Liseleri'nde
2019 YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Özel Karaman Başarı Fen ve Anadolu Liseleri büyük başarı elde etti.
Kategori : Eğitim
07 Ağustos 2019 09:02
 
YKS'nin kazananları Özel Karaman Başarı Liseleri'nde

2019 YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Özel Karaman Başarı Fen ve Anadolu Liseleri büyük başarı elde etti.

2019 YKS tercih sonuçları açıklandı. Kuruluşunun 3. Yılında Özel Karaman Başarı Liseleri büyük bir başarıya daha imzasını attı. 

Konu ile ilgili  açıklama yapan  Okul Müdürü Hasan Hüseyin Yıldırım, geçen sene olduğu gibi bu yıl da YKS yerleştirme sonuçlarında Fen ve Anadolu Lisesi olarak büyük bir başarı sergilediklerini söylerken, "2019 tercih döneminde üniversite başvurusu yapan öğrencilerimiz 5 Tıp, 4 Diş Hekimliği, 3 Hukuk, 1 Uzay Mühendisliği, 4 Elektrik - Elektronik Mühendisliği, 1 Bilgisayar Mühendisliği, 1 Mühendislik Programları, 2 Endüstri Mühendisliği, 1 İlk Öğretim Matematik Öğretmenliği, 1 Psikoloji, 1 Maliye ve 1 İç Mimarlık bölümlerini kazanmışlardır.

Boğaziçi Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi gibi çoğu öğrencinin hayalini kurduğu üniversiteleri kazanmışlardır." şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden Okul Müdürü Hasan Hüseyin Yıldırım, "Öncü uygulamaları ile ilimize örnek teşkil eden okulumuzun başarısında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ettiğini, ayrıca yarının Türkiye’sinde görev alacak gençlerimizin  bir ömür yollarının açık olmasını canı gönülden dilerim." dedi.

 

Okunma : 1103
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 12585 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11900 Asayiş
Direksiyon başında rahatsızlanan adam öldü
16 Ağustos 2019 Okunma: 8594 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın