Karamandan.com

Karamandan.com

25 Nisan 2019 Perşembe
Somali Kültür Ataşesinden Rektör Akgül’e Ziyaret
Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof.
Kategori : Eğitim
19 Mart 2019 16:16
 
Somali Kültür Ataşesinden Rektör Akgül’e Ziyaret

Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette KMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner ile KMÜ Dr. Öğretim Üyesi Nasseruddin Mazhari ve Somalili öğrenci Abdi Habib Ahmed de yer aldı.

Rektör Akgül ve Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Türkiye'de yükseköğrenim gören Somalili öğrencileri değerlendirirken eğitim-öğretimde evrensellik ve yerellik, kültürler arası işbirliği gibi konularda görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette Rektör Akgül, “Türk dilinin başkenti Karaman’da Somalili öğrencileri misafir etmekten onur duyarız. Üniversitemiz bünyesinde farklı ülkelerden gelen çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci bulunmaktdır.

Somalili öğrencilerin de üniversitemizdeki öğrenimleri süresince eğitim olanaklarından dil öğrenmeye, barınmadan ulaşıma kadar her konuda kendilerine elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi. Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan ise misafirperverliklerinden dolayı Rektör Akgül’e teşekkür etti.

Ziyaret, plaket ve hediye takdimlerinin ardından sona ererken KMÜ öğretim üyeleri eşliğinde yerleşke gezisiyle birlikte Somalili misafirler üniversiteden ayrıldılar.

 

Okunma : 743
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da Yangın!
21 Nisan 2019 Okunma: 13737 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12468 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11310 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın