Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Somali Kültür Ataşesinden Rektör Akgül’e Ziyaret
Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof.
Kategori : Eğitim
19 Mart 2019 16:16
 
Somali Kültür Ataşesinden Rektör Akgül’e Ziyaret

Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette KMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner ile KMÜ Dr. Öğretim Üyesi Nasseruddin Mazhari ve Somalili öğrenci Abdi Habib Ahmed de yer aldı.

Rektör Akgül ve Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan, Türkiye'de yükseköğrenim gören Somalili öğrencileri değerlendirirken eğitim-öğretimde evrensellik ve yerellik, kültürler arası işbirliği gibi konularda görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette Rektör Akgül, “Türk dilinin başkenti Karaman’da Somalili öğrencileri misafir etmekten onur duyarız. Üniversitemiz bünyesinde farklı ülkelerden gelen çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci bulunmaktdır.

Somalili öğrencilerin de üniversitemizdeki öğrenimleri süresince eğitim olanaklarından dil öğrenmeye, barınmadan ulaşıma kadar her konuda kendilerine elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi. Somali Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdurrahman Hasan ise misafirperverliklerinden dolayı Rektör Akgül’e teşekkür etti.

Ziyaret, plaket ve hediye takdimlerinin ardından sona ererken KMÜ öğretim üyeleri eşliğinde yerleşke gezisiyle birlikte Somalili misafirler üniversiteden ayrıldılar.

 

Okunma : 830
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30539 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18171 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 13936 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın